Злочин з присмаком жиру на річці Протока

Ранок 19 вересня став трагедією для річки Протока. Картина жахлива: сморід, дохла риба, вода в річці перетворилась на білу жирну субстанцію.

Виявлено скид невідомої речовини в річку Протока приблизно о 10-00. На місце події оперативно виїхали представники ТОВ “БІЛОЦЕРКІВВОДА”, комісії з питань виявлення та ліквідації несанкціонованих приєднань і викидів стоків громадянами та організаціями до мережі зливової каналізації та безпосередньо у водні об’єкти міста, поліції та Білоцерківського РВ ГУ ДСНС України в Київській області.

IMG_2630  IMG_2623

Комісія з питань виявлення та ліквідації несанкціонованих приєднань і викидів стоків громадянами та організаціями до мережі зливової каналізації та безпосередньо у водні об’єкти міста обстежила прилеглу територію для виявлення порушників.  Цікаво те, що вдалось обстежити всі каналізаційні колодязі поблизу, окрім тих, що знаходились на території автостоянки. Охоронник не пускав комісію на територію, навіть розмовляв через зачинений паркан, мовляв: «Хазяйка не дозволяє». Запитали: «Хто ж хазяйка, давайте їй зателефонує?». Ніколи не здогадаєтесь хто ця сувора хазяйка, яка ховає звичайну автостоянку за високим парканом. Загадковою хазяйкою виявалась  – пані Людмила Дригало, власниця ТМ «Дригало», яка спеціалізується на виготовлення напівфабрикатів: пельменів, вареників, голубців і іже з ними. До речі, згідно проекту, на даній території пані Дригало повинна була побудувати спортивний комплекс. Мабуть не доля…

Справа в тому, що пані Дригало вже кілька років веде міжусобну війну з ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА». Вона готова аби що робити та вигадувати про «БІЛОЦЕРКІВВОДА», аби не сплачувати  рахунки за порушення на своїх підприємствах. Можливо у багатьох постає питання: « Чому постійно йде ворожнеча саме між Дригало та «БІЛОЦЕРКІВВОДА»?» А відповідь на це запитання дуже проста – Людмила Борисівна наполегливо  не бажає сплачувати  за скид наднормативних забруднень  зі стічними водами у міську каналізацію її підприємствами. На сьогоднішній день, за несплату боргів, на підприємстві «Дригало» каналізацію заблоковано. Якщо на харчовому виробництві не працює каналізація, то звичайно постає  питання: «Куди зливають стічні води даного підприємства?» . Відкачують асенізаторськими   машинами та зливають в каналізацію. Але їй вже не одноразово казали про те,  що стічні води з перевищенням наднормативних забруднень, а особливо жирів, які повинні утилізуватися лише після проходження через локальні очисні споруди, яких на підприємстві Дригало ніколи не було.

Комісія виявила колодязь, в якому були залишки такої самої субстанції як і в р. Протоці. Але Людмила Дригало вчинила ґвалт, мовляв  «ви всі брешете, ви дурите народ, вас спеціально послали це знайти, мої машини нічого тут не зливали», та ще багато образ на адресу «БІЛОЦЕРКІВВОДА». Навіть при слідчому не дала змоги відібрати проби речовини на аналіз. Чого Людмила Борисівна так хвилюється, якщо не винна? Хто ж зливає жирні стічні води на закритій території, що належить пані Дригало?

Подано заяву про злочин. Слідство триває. Сьогодні  Протоку чистять від жиру, який навіть після дощу плаває по річці.

IMG_2629 IMG_2624

Активісти чомусь не гуляють біля річки ні в день, ні вночі, геть не хвилюються щодо загиблої риби та й річку чистити не допомагають.  А навіщо, можливості звинувати в злочині ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» немає, то й не цікаво це активістам. Хоча це те саме місце скиду, де в травні цього року активісти та громадські діячі намагались звинуватити в злочині «БІЛОЦЕРКІВВОДУ». Може активісти знали про потенційний злочин і мовчали, зумисно приховували факти?  Може хтось зацікавлений у тому, щоб звинуватити підприємство «БІЛОЦЕРКІВВОДА» й завдати шкоду його репутації? Тому що, як виявилось, злити в річку може будь – хто й будь-що. Іноді може й навмисно…