З 2019 року «БІЛОЦЕРКІВВОДА» проводитиме нарахування за водопостачання та водовідведення за новою методикою

25 січня 2019 року почала працювати затверджена Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22.11.2018 №315 «Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих в будівлі комунальних послуг». Відповідно до нової методикии,  з 2019 року, будуть змінені принципи нарахування плати за спожиті послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.

Що потрібно знати споживачам?

Нова Методика затверджена на виконання закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”, який передбачає, що мешканці будинку як власники цілісного майнового комплексу, повинні платити за весь обсяг води, яку використав їх будинок.

index

Основні поняття, які визначені в методиці:

місця загального користування – місця, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців, крім допоміжних приміщень;

небаланс – різниця між: обсягами холодної води, визначеної на підставі показань вузла комерційного обліку (загальнобудинкового лічильника), суми показів квартирних лічильників у будівлі, суми нарахувань по нормі, приміщень не обладнаних лічильниками води, показників лічильника, що обліковує витрати води на внутрішньобудинкові заходи – прибирання сходів, полив клумб, газонів та інше.

розрахунковий період – установлений договором період надання комунальних послуг, тривалість якого не перевищує календарний місяць, на кінцеву дату якого визначається загальний обсяг споживання відповідної комунальної послуги у будівлі та здійснюється розподіл між споживачам на цю саму дату.

Розподілу небалансу:

– для будинків, де всі приміщення оснащені лічильниками холодної води, обсяг небалансу розподіляється між усіма споживачами (квартирами) пропорційно обсягу споживання за показниками квартирних водолічильників.

–  для будинків, де частина приміщень не оснащена лічильниками холодної води, обсяг небалансу розподіляється між споживачами, які не мають лічильників, пропорційно кількості осіб, які фактично користуються послугами.

Для кожного будинку встановлюється свій розрахунковий період, на дату якого проводиться зняття показників комерційного (загальнобудинкового) вузла обліку і здійснюється розподіл між споживачами. Розрахунковою датою є передостанній робочий день місяця.

Розподіл між споживачами загального обсягу спожитої комунальної послуги у будівлі за відповідний розрахунковий період здійснюється з урахуванням показань вузлів комерційного та розподільного обліку (лічильників холодної води), встановлених як у приміщеннях, так і за їх межами, а в окремих випадках – розрахунково.

Детальніше ознайомитися з Методикою можна на нашому офіційному сайті за посиланням: http://bcvoda.com.ua/normativni-dokumenti