Іноді у споживачів «БІЛОЦЕРКІВВОДА» виникають питання щодо порядку нарахування за спожиті послуги з водопостачання та водовідведення.
Тому пропонуємо розібратися в даному питанні. З платежами за водопостачання та водовідведення розібратися досить просто: підсумкову суму в квитанції отримують, помноживши об’єм спожитого на діючий тариф.
Об’єм споживання визначається одним з трьох способів.
Спосіб 1. При наявності квартирного лічильника – за показниками лічильника
Показання засобів обліку знімаються споживачем щомісячно та надаються до «БІЛОЦЕРКІВВОДА» в термін до 25 числа поточного місяця. Контроль правильності зняття споживачем показників засобів обліку проводиться Виконавцем та коригуються за результатами перевірки.
У разі відсутності інформації, щодо спожитих обсягів води за засобами обліку до розрахунку приймається середньомісячне значення водоспоживання на одну особу за попередні три місяці або середньодобове значення за попередній період знятих показників з розрахунку кількості днів у місяці.
Спосіб 2. По нормативу (якщо в квартирі не встановлено лічильник .
Згідно з затвердженими нормативами питного водопостачання (рішення Білоцерківської міської ради № 1298-63-VI від 18 вересня 2014 року «Про нормативи питного водопостачання населення м. Біла Церква») в залежності від кількості зареєстрованих ( проживаючих) в квартирі (будинку) по тарифам, затвердженим Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Спосіб 3. На період зняття приладу обліку для проведення періодичної повірки
Періодична повірка засобу обліку води проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей період Споживач оплачує послуги з водопостачання та водовідведення згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці. На період періодичної повірки лічильника виконавцем послуг встановлюється тимчасово засіб обліку з обмінного фонду і розрахунки за послуги проводяться за його показами.
Як рахувати правильно ?
Спосіб 1. Розрахунок розміру плати по приладу обліку : припустимо, в квартирі по лічильнику спожили 5 куб. м холодної води. В цьому випадку плата за комунальну послугу складе: 5 куб. м × 15,90 грн. = 79грн. 50 копійок.
Спосіб 2. Розрахунок розміру плати, виходячи з середньомісячного об’єму споживання комунального ресурсу : припустимо, в квартирі за попередні 6 місяців по лічильнику спожили 21 куб. м холодної води, а цього місяця показники лічильника не подали. Тоді середньомісячний об’єм споживання складе: 21 / 6 = 3,5 куб. м води. Відповідно, розмір плати в поточному місяці буде: 3,5 куб. м х 15,90 грн.=55,65 грн.
Спосіб 3. Розрахунок розміру плати по нормативу.
В залежності від благоустрою будинку визначається норма споживання на 1 особу. Норма: квартира/будинок з багатоточичним водозабором та швидкодіючими водонагрівачами.
Припустимо, в квартирі зареєстрована 2 особи, норма по холодному водопостачанню та водовідведенню складає 6,59 куб. м на 1 особу (нагадуємо: нормативи згідно рішення Білоцерківської міської ради № 1298-63-VI від 18 вересня 2014 року «Про нормативи питного водопостачання населення м. Біла Церква»). Розмір плати в цьому випадку складе: 6,59 куб. м × 2 чол. × 15,90 грн. = 209,56 грн.