Варити чи не варити? Індекс борщу

Кожна поважаюча себе господиня вміє варити борщ та знає, які продукти потрібні для того, щоб борщ вийшов по – справжньому смачним.
З давніх часів борщ вважається традиційною стравою українців. Його рецепт досить простий, проте, щоб він вийшов дуже смачним, потрібно знати деякі особливості і секрети приготування. Інгредієнти дуже прості. Але дуже важливо, щоб до страви потрапили всі необхідні інгредієнти інакше борщ буде не смачним.
Більше ніж у 5 разів цієї осені зросли ціни на так званий борщовий набір у порівнянні з минулорічними. Лідерами з подорожчання є капуста, морква, буряки, цибуля.
Для того, щоб зварити борщ, потрібно як мінімум такий набір продуктів: капуста, буряк, м’ясо, морква, томатна паста, картопля, цибуля. Ну й звичайно, який борщ без сметани та хліба. Сьогодні виходячи з даного переліку харчів традиційний український борщ (об’єм 3 літри) буде коштувати : 65,45 грн. Ціни дуже «кусаються». Але не один з інгредієнтів не можна прибрати – то вже буде, нажаль, не український борщ.
Отже, щоб приготувати трьохлітрову каструлю борщу для середньостатистичної української родини доведеться викласти мінімум 65грн.
Якщо порівняти ціни на овочі в листопаді 2014-ого року з цінами 2015-ого, то видно, що овочі з так званого борщового набору подорожчали майже в 5 разів!

Білоцерківвода 2(1)

 

Майже така сама ситуація склалась і з інгредієнтами для «приготування» питної  води для водоканалів України. А тариф майже не змінився: 1 літр води за рік подорожчав лише на 0,001 грн. Притому що складові для водоканалів значно подорожчали за цей час.

Білоцерківвода 1

В галузі водопостачання та водовідведення не можна відмовитися від жодного з даних складових, як і в приготуванні борщу. Але ціни на складові тарифу ростуть дуже стрімко, а самі тарифи навпаки дуже повільно. В тарифі, що вступає в дію з 1 січня 2016 року , поки що врахували лише подорожчання електроенергії. Решта статей витрат у структурі тарифу залишились без змін, і це незважаючи на зменшення обсягу споживання послуг на 10 %, збільшення витрат на придбання реагентів на 80%, збільшення розміру мінімальної заробітної плати на 13 %, збільшення розміру вартості матеріалів для виробництва на 50 %.

До даної ситуації, на жаль, дуже доречний  національний вислів: «Маємо те, що маємо».