В Білій Церкві на два вихідні дні, 20 та 21 травня 2017 року, буде повністю відключено водопостачання. В ці дні відбудеться планове припинення подачі питної води на місто в зв’язку з профілактичною промивкою і дезінфекцією водопровідних мереж.
Користуватися водою в цей час не вийде: вода не поступатиме в труби, а коли водопостачання відновлять, в перші декілька годин вона матиме дуже специфічний запах. Тому потрібно зробити запас води, при чому не в останні хвилини, а заздалегідь! Коли? Краще це зробити в середу та четвер поступово, щоб уникнути ситуації, коли всі одночасно, в п’ятницю в вечері, вирішили набрати воду. Наслідок: тиск в мережах майже відсутній й воду набрати не можливо. Так як багато споживачів в вечері починають набирати воду і тим самим значно підвищують швидкість води в водопровідних мережах, це призводить до підняття осаду і корозії з труб – вода стає не належної якості.
Що таке промивка мереж й навіщо водоканал робить її двічі на рік?
Промивка – це знезараження та дезінфекція (водопровідних) мереж міста. Протягом року в них накопичується осади та залишки експлуатації технічних вузлів (іржа тощо), тому для профілактики і покращення якості води потрібно проводити промивку. ЇЇ основна мета — попередження негативного впливу стану водопровідних мереж на якість води. Водночас, для забезпечення протягом року надійного функціонування водопровідних та каналізаційних мереж, відбудеться виконання великої кількості ремонтних робіт та заміна запірної арматури. Такі ремонтні роботи неможливо виконати без зупинки водопостачання на місто.
В неділю вода подекуди з’являтиметься, але нею користуватися не можна, вона технічна, з підвищеним вміст хлору. В неділю вночі буде відновлено подання води вже хорошої якості, якою можна користуватися без побоювань.
Часто виникає питання, чому промивку мереж проводять саме в вихідні дні? Вихідні дні вибрані для того, щоб не паралізувати роботу підприємств та соціальних об’єктів.
Як відбувається процес промивки?
Перед тим як почати промивку відключаються насоси, які подають воду на місто. Після цього відкриваються випуски по місту, де стоять засувки для випуску води у каналізацію, щоб звільнити трубопроводи від води. Потім з водоочисних споруд подається хлорована вода у центральні мережі. Тобто, випустивши чисту воду з мереж, їх заповнюють хлорованою водою. У міських трубах вона стоїть протягом 5-6 годин. В цей час відбувається дезінфекція водопровідних мереж: дезінфікуючий розчин роз’їдає осад, який накопичився у водоводі, та знищує збудників інфекційних захворювань. Далі, по черзі, починають відкривати засувки для спуску води в каналізацію. Спочатку в одному районі… Від цього вода починає колихатися і текти протягом години в ту частину міста, де відкрили випуски. Після цього спуск закривається і відкривається інший. Відповідно вода змінює напрям і тече вже в іншу частину міста. Таким чином, переганяючи воду по водопроводах, прочищаються мережі. Поступово хлор починає виходити з труб. Коли залишається незначна його концентрація, у міський трубопровід подається вже чиста вода. Хлорована вода, якою здійснювалася очистка, зливається лише в каналізацію, звідки вона потрапляє на каналізаційні очисні споруди. Там вона проходить всі етапи очистки і вже безпечна скидається у річку. Такий процес займає 1-2 доби.
Іноді споживачі скаржаться на погіршення якості води після промивки. В чому може бути причина?
1.Потрапляння в воду іржі. На мережах перед будинками стоять різні технічні засоби: пожежні гідранти, засувки, які з часом ржавіють. Вода під час промивки може їх збурити, а відповідно іржа піде у мережі. Щоб позбутися цієї проблеми необхідно просто спустити воду.
2.Старі внутрішні мережі в будинках. Аналогічна ситуація. Мережі ржавіють і засмічуються. Під час промивки відбувається очищення наслідків ржавіння. Їх потрапляння у крани споживачів можливе, якщо недостатньо спущено воду.
3.Так звані тупикові мережі. Постараюся пояснити… Більшість мереж по місту є закільцьовані, тобто вода постійно рухається. Проте, за Радянською союзу до деяких будинків проводили відгалуження, які не мають кільцевого з’єднання з основними мережами. Відповідно, в таких місцях вода не циркулює. В таких ситуаціях воду теж необхідно просто спустити, проте, в більших кількостях. Тому, переважно, на такі випадки виїжджає наша бригада і зливає воду з мережі через випуски і технічні засоби.
4.Пориви на мережах. Така причина можлива, проте, таких проблем майже не виникає. Підприємство намагається реагувати превентивно, тобто заздалегідь здійснювати ремонти на критичних мережах.
Згідно правил технічної експлуатації систем водопостачання, дезінфекція і промивка водопровідних мереж проводиться до зовнішнього зрізу будинків, але у більшості будинків заміна труб не проводилась із моменту будівництва (за обслуговування внутрішньобудинкових мереж відповідає управитель – ЖЕК або ОСББ), тому для поліпшення якості води після закінчення промивки водопровідних мереж міста та для промивки внутрішньобудинкових мереж необхідно почергово відкривати крани у мийках, раковинах і ваннах.
У разі не покращення ситуації з якістю питної води просимо звертатися до аварійно-диспетчерської служби ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» за телефоном: 30-11-11.
«БІЛОЦЕРКІВВОДА» просить вибачення за тимчасові незручності, але нагадує, що дезінфекція водопровідних мереж потрібна для попередження негативного впливу стану водопровідних мереж на якість води та для забезпечення надійного функціонування водопровідних та каналізаційних мереж.