Розумне господарювання: на каналізаційних очисних спорудах встановлено твердопаливні котли

«БІЛОЦЕРКІВВОДА» протягом останнього часу послідовно проводить роботи, спрямовані на поліпшення якості питної води, зниження витрат, економію матеріальних засобів і електроенергії.

У ракурсі подальших перспектив подорожчання газу та електроенергії в країні, вкрай важливо робити все для того, щоб економити дані ресурси. Враховуюче постійне зростання цін на газ та електроенергію підприємство «БІЛОЦЕРКІВВОДА» вирішило не чекати покращення, а вже сьогодні встановити твердопаливні котли на каналізаційних очисних спорудах.

Встановлення нових твердопаливних  котлів є кроком до заощадження коштів підприємства в майбутньому. Адже таке опалення дешевше, більш екологічне, тому що базується на відновлюваних джерелах палива. Паливом може бути вугілля, тирса, щепа, пелети (гранули) з тирси, соломи, лузги і навіть зерно. Наприклад, зараз в Польщі економічно вигідно використовувати овес як паливо, а в центральних та південних регіонах України набуває все більшого поширення опалення пелетами з лузги соняшнику. Встановленні котли  дозволять зекономити електроенергію, яка за останній час дуже подорожчала та продовжує дорожчати, що суттєво вплине на витрати підприємства. Європа стикнулись з цією проблемою раніше. Саме тому в європейських країнах розвивають технології альтернативного опалення вже давно. Тепер прийшла пора вчитися заощаджувати і нам, бо чим далі,тим непід`ємнішими  стають ціни на  газ та електроенергію.

«БІЛОЦЕРКІВВОДА» придбало два котла  топкової потужності  по 100 кВт кожний.

 

11089062_1456180251341442_1193759340_o

Для влаштування котлів: проектування топкової та внутрішньо будинкової системи опалення, придбання обладнання та влаштування мереж, монтажні та пусконалагоджувальні роботи загалом витрачено 1070935,03 грн. В той час,як витрати на електроенергію для електроопалення будівлі  на каналізаційних очисних  спорудах становлять 65381,36 грн. щомісяця, а електроенергія дорожчає щомісяця, фахівці підрахували: термін окупності встановленого обладнання – три опалювальні сезони при стабільності цін на  електроенергію. Але в зв’язку з тим що ціни на електроенергію далеко не стабільні, практично кожного місяця дорожчає на 4-5%, то реально обладнання окупиться лише за два сезони.

Зрозуміло, що тарифи мали зрости. Але до підвищення тарифів потрібно було прийти раніше та не так стрімко, коли в країні була більш-менш нормальна економічна ситуація. А тепер маємо, що маємо. Залишається лише одне: економити електроенергію. На підприємстві «БІЛОЦЕРКІВВОДА»  думають не лише про сьогодення, а й про завтрашній день. Працівники підприємства очікують, що вже цієї зими показники роботи нової котельні покажуть хороші результати як в плані опалення так і в заощадженні коштів.

 

     Прес – служба ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА»