Чому зросте вартість води та каналізації?

Згідно проекту постанови НКРЕКП від 6 листопаду 2015 року ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» буде встановлено нові тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем).

Нажаль, збільшення тарифу на холодну воду та водовідведення неминуче.  За рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах  енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП),  тарифи на неї зростуть, але в кожному місті рівень зростання буде  різним.

Майже щомісячно зростає ціна на електричну енергію для підприємств-водоканалів, а тарифи на воду не змінювались вже більше року. А ось ціна на електроенергію, наприклад,  підприємств водопостачальників  збільшилася майже на 38 %. У зв’язку з тим, що електроенергія займає майже  30 % в структурі витрат водоканалів , зростання ціни на енергоносії спричиняє підвищення тарифів на послуги водопостачання та водовідведення.

Враховуючи підвищення тарифів на енергоносії, реагенти, зростання цін на матеріально-технічні ресурси, то перегляд тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, приведення їх до економічно обґрунтованого рівня, є об’єктивною необхідністю.

В України, уповноваженим органом, що здійснює встановлення тарифів є Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Таким чином, рішення про підвищення тарифів може прийматися лише НКРЕКП.

В чому відмінність тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем)  від тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення?

Раніше «БІЛОЦЕРКІВВОДА» надавало  послуги  холодного водопостачання та водовідведення в межах балансової належності  – тобто до зовнішнього зрізу багатоквартирного будинку. А обслуговування безпосередньо мешканців квартир в середині будинку входило  до обов`язків  житлово-експлуатаційні організації на балансі яких знаходяться  внутрішньобудинкові системи. Тепер  для «БІЛОЦЕРКІВВОДА» буде встановлено тарифи, які будуть  враховувати витрати підприємства на  здійснення  функції виконавця послуг для кінцевих споживачів. Ці тарифи передбачають  затрати на обслуговування споживачів, повірку, монтаж і демонтаж квартирних лічильників, друк квитанцій тощо.

Звертаємо Вашу увагу!

– первинне встановлення водолічильників залишається  платним (здійснюється за кошти споживача);

– за стан внутрішньобудинкових мереж і відповідно якість води безпосередньо в будинку відповідальним залишається балансоутримувач – ЖЕК, або інший суб’єкт господарювання.

Згідно Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії» від 10.04.2014 № 1198-VII виконавцем послуг з централізованого водопостачання та водовідведення з використанням внутрішньобудинкових систем було визначено суб‘єктів господарювання, які проводять діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення.

В Білій Церкві – ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА».

Що додатково включено в тарифи?

Водоканал листовка

На кого розповсюджується даний тариф?

Дані тарифи  діятимуть  лише для мешканців багатоквартирних будинків. Що стосується споживачів приватних будинків, то розрахунки з ними будуть проводитись за тарифами на централізоване водопостачання та водовідведення . У їх складі не враховані витрати на обслуговування квартирних засобів обліку холодної води. Тому споживачам приватного сектору доведеться сплачувати за цю роботу окремо.

Згідно проекту постанови НКРЕКП від 6 листопада 2015 року тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем»  буде введено в Білій Церкві з 01 січня 2016 року і становите  15,90 грн./м3 (з ПДВ).