Все частіше в місті з`являються скарги на запах, присмак та колір водопровідної води. Щоб з`ясувати, що ж насправді з якістю води в Білій Церкві звернулися за коментарями до фахівця: начальника лабораторії питної води «БІЛОЦЕРКІВВОДА» Вікторія Андрійчук.
– Як слідкують за якістю води на підприємстві?
– За технологією очищення ведеться цілодобове спостереження у виробничій лабораторії якості води. На підприємстві “БІЛОЦЕРКІВВОДА” контроль якості води джерела водопостачання здійснюється кожні дві години, а якості води в РЧВ (резервуар чистої води) – щогодини. Також проводиться періодичний відбір води на кожному етапі очистки, вода досліджується по 34 показниках відповідно “Плану лабораторно-виробничого контролю хіміко-бактеріологічної лабораторії питної води, розробленого згідно ДСанПіНу 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною на 2012 -2014 рік. ” Але вже сьогодні стан питної води в місті Біла Церква відповідає стандартам та вимогам 2015 року. Вже сьогодні нам вдалось досягти показника перманганатної окислювальності нормативного значення, яке по СанПіНу «Вода питна» повиннно становити 5мг О/дм3 в дії з 2015 року. А це дуже важливо для здоров`я людського організму.
– Вікторія, то можна воду з-під крану споживати в сирому вигляді?
– Звичайно, можна, оскільки вода задовольняє нормативні вимоги. За наявності яких-небудь проблем із-за поганого стану внутрішньобудинкової водопровідної мережі можна застосувати сітки для запобігання попаданню механічних забруднень (наприклад, окалини) в сантехнічне устаткування. Щоб уникнути можливого негативного впливу хлорованої води на здоров’я рекомендується водопровідну воду відстоювати у відкритому посуді 2-3 години.
– Як знезаражують водопровідну воду в Білій Церкві?
– З 2011 року на водоочисних спорудах застосовується комплексна схема знезараження гіпохлоритом натрію. Цех по виробництву низькоконцентрованого гіпохлориту натрію знаходиться безпосередньо на території очисних споруд. Дія гіпохлориту знижує витрати знезаражуючих реагентів, кількість хлорорганічних сполук в межах нормативів, забезпечує пролонговану дію знезаражуючих реагентів на всьому протягу водопровідних мереж.
Але іноді вода вторинно забруднюється у внутрішньо будинкових мережа. Причина тому – старі труби: вода повторно забруднюється із-за корозії і відкладень на стінках труб.
– Буває, що інколи вода має запах. Це нормально?
– Запах води, наприклад, з муловим, болотяним відтінком характерний для питної води підготовленою з поверхневого джерела. По сезонах року – під час весняної повені або в результаті аномальних погодних явищ (як під час тривалого потепління в першій половині квітня), – запах води може інколи змінюватися. В зв’язку з тим, що сприйняття запаху, у тому числі запаху води, вельми суб’єктивно, навіть невелика його зміна може сприйматися людиною гостро через індивідуальні особливості організму. Проте, не потрібно боятися цього запаху, він є абсолютно нешкідливим і, власне кажучи, це є природній запах річки.
– Підкажіть, будь ласка, на поверхні води (водопровідної) після кип’ятіння плавають дрібні (1 мм приблизно) частинки плівочки. Що це може бути?
– Утворення плівки на поверхні питної води при кип’ятінні обумовлене, найімовірніше, присутністю у воді солей кальцію і магнію або жорсткістю водопровідної води. Жорсткість є характеристикою конкретного джерела водопостачання і не змінюється в процесі водопідготовки, коливання величини жорсткості залежать від особливостей кожного конкретного року: максимальні величини наголошуються в зимовий період, мінімальні значення характерні для весняного періоду, коли під час весняної повені відбувається інтенсивний вступ м’яких талих вод.
– Що ж робити,якщо виявили «неякісну» воду у себе з під крану?
– В разі необхідності лабораторія питної води підприємства виконує відбір проб води за скаргами мешканців будівель, наданими черговому диспетчеру водоканалу, та після усунення поривів, виконання ремонтних робіт на водопровідних мережах міста. Знаходять причину поганої якості,якщо це дійсно так, а після отримання результатів вживаються заходи.
Отже, якщо раптом ви помітили, що якість води в вашій оселі значно погіршилась, радимо телефонувати до аварійної служби ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» за номером: 6-81-34. Наші спеціалісти виїдуть до вас та з’ясують причину погіршення якості води.