БІЛОЦЕРКІВВОДА VS Людмила Дригало. Конфлікт триває

Невгамовний екс-депутат Людмила Дригало продовжує вести відкриту війну з підприємством «БІЛОЦЕРКІВВОДА».

Колишнє ПП «Дригало», а зараз ТОВ «Долівенко», є одним з найбільших підприємств-порушників в Білій Церкві, яке постійно скидає стоки з перевищеннями допустимих концентрацій забруднюючих речовин до міської каналізації . І ці порушення тривають роками. І роками Людмила Дригало робить що завгодно, тільки б продовжувати не сплачувати рахунки  за скид наднормативних забруднень.

Нагадаємо, ТОВ «Долівенко» (ТМ Дригало) володіє автомийкою та фабрикою напівфабрикатів. Ці два підприємства є об`єктами, які  не мають локальних очисних споруд(а мали б вже давно їх побудувати) і тому постійно скидають стоки з перевищеннями допустимих концентрацій.

logo2

Нажаль, пані Дригало продовжує скидати забруднені стоки,замість того,щоб побудувати ЛОС. При цьому їй вистачає  совісті паплюжити ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» в соціальних мережах, писати запити в Антимонопольний комітет України, народним депутатам України, Державну екологічну Інспекцію України, сваритися в судовій залі і нічого не робити для покращення проблеми зі стоками своїх підприємств. Мабуть, Людмила Борисівна вважає, що локальні  очисні споруди самі собою побудуються на її підприємствах? Чи її брудні стоки, які перевищують усі допустимі концентрації раптом перетворять на «срібну воду»?

Вже неодноразово підприємства зустрічалися в суді, де справи вирішувались на користь ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА».  Але  пані Дригало не здається й продовжує забруднювати та не сплачувати за це. Крім того, іноді навіть примудряється не пускати представників «БІЛОЦЕРКІВВОДА» для відбору проб на підприємствах.

Щоб  уникнути сумнівів  наведемо докази. Стоки підприємств відбираються раз на квартал,а по результатам аналізів виставляються рахунки. Ось останні  розрахунки :

1 2

3          4

 

ТОВ «Долівенко»  має забезпечувати потрібну якість стічних вод,які потрапляють  до міської каналізації відповідно до допустимих  норм, а також виключити можливість скиду стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин. Але ж, якщо концентрації забруднюючих речовин у стічних водах перевищують допустимі норми,то  підприємство повинно сплатити за послуги водовідведення згідно виставленого рахунку  у відповідності до вимог «Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації м. Біла Церква», які затверджені рішенням виконавчого комітету Білоцерківської міської ради. На жаль, для ТОВ «Долівенко»   ніяких правил не існує:на підприємстві не встановлені локальні очисні споруди, вони систематично не сплачують виставлені рахунки ,в яких нарахована плата за скид наднормативно забруднених стічних вод.

Людмила Борисівна також стверджує, що хіміко-технологічної лабораторії стічних вод ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА»  необ`єктивно проводить лабораторні аналізи, недотримується вимог методик проведення досліджень, щоб « …незаконно отримувати надприбутки за рахунок плати за скид наднормативних забруднень у тічні води».

Хіміко-технологічна лабораторія стічних вод ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА», атестована на право проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду. Свідоцтво про атестацію №70А-98-13 від 17.12.2013 року, в ньому чітко зазначено, що лабораторія відповідає критеріям атестації на проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду. Свідоцтво чинне до 17.12.2017 року. У своїй діяльності лабораторія керується діючим законодавством, а саме: Законом України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації міст та селищ України», затвердженими наказом Держбуду України від 19.02.2002р. №37, «Правилами приймання стічних вод підприємств у систему каналізації м. Біла Церква, затвердженими рішенням виконавчого комітету Білоцерківської міської ради за № 424 від 25.12.2013р., наказами та інструкціями Міністерства житлово-комунального господарства, СанПіном №4630-88, Правилами охорони поверхневих вод від забруднення зворотними водами, що затверджені Постановою КМУ від 25.03.1999 року.

Додержання умов проведення лабораторією метрологічних робіт регулярно перевіряється органом атестації лабораторії, про що складаються відповідні акти. Так, 17 лютого 2015 року ДП «Київоблстандартметрологія» було проведено чергову перевірку якості проведення лабораторією вимірювань, за результатами якої було зроблено висновки про дотримання ХТЛ ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» умов проведення метрологічних робіт.

Акт проведення перевірки підтверджує дотримання ХТЛ ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» у своїй роботі національних стандартів України у сфері поводження з пробами стічних вод, відібраних з контрольних колодязів підприємств, а також дотримання вимог методик проведення досліджень.

Хіміко-технологічна лабораторія стічних вод здійснює аналітичний контроль за якістю стічної води підприємств міста згідно «Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації м. Біла Церква». Отже, будь-які твердження  пані Дригало про фальсифікацію ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» показників лабораторних результатів є необґрунтованими та надуманими.

Водоканал контролює підприємства, установи та організації усіх форм власності, які займаються виробничою та іншою діяльністю , в наслідок якої утворилися стічні води. Виставляє рахунки за скид наднормативних забруднень зі стічними водами згідно розрахунку з урахуванням коефіцієнту кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічних процесів очищення стічних вод на КОС та  екологічного стану   р. Рось.

“Підвищена концентрація  забруднюючих речовин ускладнює роботу споруд біологічної очистки (біофільтрів, аеротенків), а іноді порушує весь технологічний процес, що призводить до підвищення вартості експлуатації (реагенти, електроенергія тощо) та може призвести до повної зупинки каналізаційно – очисних споруд, наслідком чого стане припинення водопостачання в місто на 2-3 дні”, – коментує Ольга Бабій директор «БІЛОЦЕРКІВВОДА».  – «В свою чергу, це призводить до підвищення витрат на електроенергію і реагенти, а отже «лягає» на плечі звичайного споживача. Тобто, за недобросовісних бізнесменів, які скидають підвищені концентрації забруднюючих речовин та відмовляються оплачувати їх очистку, платить населення міста.   А тут постає питання, чи повинні інші  платити за недобросовісних підприємців?»

Хоча не може не радувати й те, що в нашому місті є і відповідальні підприємці, які думають не лише як заробити гроші, а й вболівають за навколишнє середовище. Вони витратили одного разу кошти – встановили локальні очисні споруди і спокійно ведуть свій бізнес. До таких підприємств можна віднести: ФОП Маршалок,  ФОП Лиценко, компанія «Маревен Фуд Україна», ТОВ «Білоцерківський хлібокомбінат», ПАТ «Білоцерківський консервний завод» (ТМ Крят).

Можливо Людмилі Борисівні все ж таки потрібно заспокоїтися, припинити писати кляузи, і нарешті зрозуміти: потрібно один раз витратити гроші і побудувати  локальні очисні споруди. А тоді  й стічні води її підприємств покращаться, а «БІЛОЦЕРКІВВОДА» не буде за що виставляти рахунки за  скид наднормативних забруднень.