Раніше ми детально розповідали про міжнародні інвестиції для модернізації водоканалу Білої Церкви. Здавалось би все зрозуміло, підприємство потребує інвестицій і йому поталанило мати шанс їх отримати. Але є в місті багато тих, хто враховуючи лише свої інтереси, не хочуть дати змогу відновити білоцерківський водоканал, зробити йогу сучасним. До того ж ,у громадськості міста, після всіх роз’яснень, досі виникають запитання. Одне з них: « За чиї кошти будуть повертати відсотки і чи не ляжуть виплати на плечі мешканців?».
Вже всім зрозуміло, що як не крути, а отримання інвестиційних коштів необхідне для безаварійної роботи підприємства, для доведення водоканалу до європейських стандартів, для того, щоб водопостачання в наших оселях було цілодобовим та належної якості, для того, щоб вже сьогодні попіклуватися про майбутнє Білої Церкви : про її екологічний стан та комунальне майно міста, яке залишиться нашим дітям та онукам. Хочемо нагадати, що майно, побудоване за рахунок залучених коштів, буде власністю громади, згідно пунктів 35, 37, 40 концесійного договору все майно залишається комунальною власністю громади міста.
Саме тому підприємство «БІЛОЦЕРКІВВОДА» підготувало та подало всі необхідні документи для прийняття участі в спільному з Європейським інвестиційним банком проекті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України». Недорогі іноземні інвестиції можуть врятувати місто. Проект передбачає ряд заходів, які сприятимуть економії електроенергії, підвищенню якості послуг, що надаються споживачам. А до того ж, спрямований на покращення соціального та екологічного стану міста.
На початку червня ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» відвідала представник Європейського інвестиційного банку Ліяна Янчаускієне з метою ознайомлення з підприємством, його роботою та здобутками.
Пані Янчаускієнє особисто побувала в усіх підрозділах підприємства, і тепер повністю володіє ситуацією щодо стану місцевого водоканалу. До речі, Ліяна Янчаускієне відмітила те, що «БІЛОЦЕРКІВВОДА» це перше підприємство, з тих що вона вже бачила в Україні, яке дійсно повністю підготовлене до реконструкцій та освоєння коштів й чітко знає, що й як буде робити отримавши іноземні інвестиції. Представник Європейського інвестиційного банку також пояснила умови надання інвестицій, які може надати банк для ремонту та реконструкції водоканалу Білої Церкви.
Що ж за «звір» ці дешеві іноземні інвестиції? Чи варто ними скористатися? Які їх переваги для білоцерківської громади? Отже, що потрібно знати білоцерківцям:
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2008 р. № 1027 «Про порядок ініціювання, підготовки та реалізації проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями» Міністерство економічного розвитку і торгівлі є координатором роботи, пов’язаної з ініціюванням, підготовкою та реалізацією проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціям; Мінфін здійснює в межах своїх повноважень контроль за цільовим використанням коштів позики бенефіціаром та аналізує стан виконання фінансових зобов’язань за договором України з МФО. У разі виявлення фактів нецільового використання, несвоєчасного або часткового обслуговування та погашення позики згідно з договором між Мінфіном і бенефіціаром та/або відповідальним виконавцем Мінфін зупиняє, відновлює або скасовує право бенефіціара на одержання коштів інвестиційних коштів.
Здається очевидним, що умови вигідні для Білої Церкви. Дешеві іноземні кошти – мрія кожного водоканалу України. Але не кожен водоканал має змогу прийняти участь у спільному з ЄІБ проекті . Для того, щоб прийняти участь в даному проекті потрібно виготовити та надати велику кількість документації необхідної для участі. «БІЛОЦЕРКІВВОДА» пощастило прийняти участь в проекті, лише завдяки виконаної протягом 2 років роботи по підготовці до проекту та наявним напрацюванням.
До того ж, всі поліпшення, після реконструкції, комунального майна належатимуть громаді міста. Міська рада як концесієдавець погоджує переліки заходів по поліпшенню об’єкта концесії. ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» як концесіонер щорічно звітує перед міською радою про стан виконання концесійного договору. Тобто, в особі приватного партнера – концесіонера громада міста має ефективного управлінця та тимчасового господаря, який забезпечує функціонування комунальних систем централізованого водопостачання та водовідведення, а після закінчення строку дії концесійного договору поверне громаді відновлений та поліпшений цілісний майновий комплекс, який забезпечить мешканців якісною питною водою та гарантує чисте довкілля.
Висновки робіть самі виходячи з даної інформації та з огляду на те, які важкі ситуації виникають на інших водоканалах України, що також давно потребують відновлення. Не хотілося б, щоб в нашому місті одного дня трапилась екологічна катастрофа, яка б залишила нас без води, каналізації та зі специфічним запахом навкруги.