«БІЛОЦЕРКІВВОДА»: Модернізація підприємства націлена на енергозбереження

Раніше ми розповідали вам про те, що планує зробити ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» в рамках інвестиційного проекту «Комплексна модернізація систем водопостачання та водовідведення в м. Біла Церква».

Але зрозуміло, що  білоцерківців  цікавить питання «Чи зростуть тарифи  в зв`язку з впровадженням проекту?»

Тарифи на водопостачання та водовідведення регулюються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Тарифи на водопостачання і водовідведення однозначно доведеться підвищувати. Це підтверджує практика Східної Європи, яка пережила підвищення тарифів, цей шлях альтернативи не має. Річ у тому, що ніяких доходів, окрім платежів споживачів, у водоканалів не існує, а діючи тарифи не дозволяють підприємствам даної галузі вийти на беззбитковий рівень. Крім того, водоканал просто не встигає поспівати за рівнем інфляції. Зрозуміло, що багатьом споживачам не під силу сплачувати рахунки за комунальні послуги, їм радимо звертатися за субсидією. Вже зараз Держава субсидує і субсидуватиме надалі витрати  громадян на комунальні послуги. Тому що, нажаль, уникнути підвищення тарифів в країні не має можливості.

Європейські країни вже пережили підвищення тарифі. Нині тарифи в Європі стабілізувалися. Скільки коштує вода та каналізація в Європі?

Країна Тариф(вода + каналізація)
Латвія 1,35 EUR/m3
Естонія 2,076 EUR/m3
Литва 1,24 – 1,39 EUR/m3
Білорусь 1,22 EUR/m3
Бельгія 2,92 EUR/m3
Німеччина 6,0 EUR/m3
Фінляндія 4,6 EUR/m3
Чехія 2,9 EUR/m3
Польща 2,5 EUR/m3

Отже, підвищення тарифів – це не жадність, а здоровий глузд . І те що зараз деякі особи  маніпулюють даним питанням перед громадою міста Білої Церкви, говорить лише про одне: говорити та критикувати можуть усі, але ніхто з них не готовий дати відповідь на питання : « А де вони пропонують взяти кошти на розвиток інфраструктури, модернізацію та будівництво,якщо не брати кредит ? Чи може залишити все так як є й «Нехай буде як буде?».

Шанс скористатися дешевими іноземними інвестиціями має можливість не кожне підприємство, а хоче отримати дешеві гроші звичайно кожен водоканал. До того ж й умови привабливі: сума кредиту 37,0 млн. дол. США під 3%, на 20 років, з пільговим періодом 5 років.

Потрібно зрозуміти: підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги (ЖКП) в країні здійснюються не залежно від того отримує підприємство постачальник послуг кредит чи ні, а ось впровадження цих проектів дозволить значно скоротити витрати електроенергії, збільшити рентабельність підприємства, поліпшити якість послуг та стабілізувати тарифи. Також треба враховувати  і економію  ресурсів внаслідок модернізації підприємства : воно стане працювати ефективніше і витрати скоротяться. Ну й найголовніше: якщо нічого не робити, незабаром можна  просто потонути у власних нечистотах, а воно нам треба?

Після впровадження проекту очікується зниження щорічних обсягів споживання електричної енергії на 6,55 млн. кВт*год., з них:

– за рахунок впровадження енергозберігаючого обладнання на 2,9 млн. кВт*год.

– за рахунок виробництва власної електричної енергії на 3,65 млн. кВт*год.

– Зниження витрат на ліквідацію наслідків аварій, а це  понад 650 тис. грн. щороку.

Аналіз зростання тарифів на електроенергію для ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» за період  2009-2016 рр.( приклад: початок року та кінець року)

Аналіз зростання1

Тарифи на водопостачання та водовідведення напряму залежать від тарифів на електроенергію, а вони зростають практично щомісяця! За рахунок модернізації підприємства скоротяться його витрати, а тому є можливість стабілізувати ріст тарифів вже через 3-5 років. Якщо нічого не роботи, то тарифи на водопостачання та водовідведення будуть зростати лише стрімкіше.

До того ж, громада міста не має ризиків: всю фінансову відповідальність за не виконання даного проекту та в разі не дотримання всіх його вимог, несе  ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА». Майно та нові об’єкти, які будуть створені в рамках даного проекту, безпосередньо відносяться до  комунальної власності та належать територіальній громаді м. Біла Церква. Процес освоєння коштів та модернізації основних засобів комунальної форми власності, які перебувають у концесії, є повністю прозорим, як і вся діяльність підприємства – концесіонера, що доведено на практиці протягом  майже 3 років роботи ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА».