4 квітня 2017 року відбулась конференція на тему «Сучасні методи очистки стічних вод від промислових та харчових підприємств» організована для підприємств міста Білої Церкви.
Для контролю якості скидів, що потрапляють у каналізаційну мережу, та за чистотою зворотніх вод, які після очистки надходять до річки Рось, на підприємстві ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» постійно працює хіміко-бактеріологічна лабораторія стічних вод. Причина- відсутність локальних очисних споруд на підприємствах міста. Отже якість води, що надходить до каналізаційної системи, щороку погіршується. Підприємство “БІЛОЦЕРКІВВОДА” ініціювало захід метою якого є спільний з представниками бізнесу пошук шляхів вирішення проблеми забруднення навколишнього середовища.
Серед гостей конференції були представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Державного підприємства Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського Господарства.
Доктор біологічних наук, професор, академік Академії інженерних наук Петро Гвоздяк розповів про біологічну очистку, як один із способів очищення стічних вод. «На сьогодні, науково доведено можливість проводити біологічну очистку води від багатьох видів забруднення», – пояснив пан Гвоздяк.
Андрій Воєводін, завідувач Білоцерківським відділом лабораторних досліджень ДУ «КЛЦ» МОЗ, витупив із доповіддю про «Вплив на організм людини та екологію забруднюючих речовин, які надходять зі стічними водами». Також довів до присутніх інформацію щодо екологічного стану річки Рось. Згідно досліджень 2016 року в місці забору води з річки Рось вода не відповідала нормі за 37 показниками та на 40 % було виявлено перевищення паразитів. То що так впливає на стан річки? Доповідач пояснив, що «причиною цього є скиди неочищених стоків, недобросовісне ведення господарств наближених до басейну водойми та регулярні змиви з полів мінеральних добрив».
Антон Яцков, заступник директора технічного ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА», виступив з презентацією на тему «Види очищення стічних вод від різних типів забруднення». Гості й учасники конференції отримали загальне уявлення про теплове, радіоактивне, фізичне, біологічне, хімічне забруднення стічних вод та способи очищення від них.
В ході заходу Кравченко Валерій, директор ДП «НДКТІ МГ», ознайомив підприємців міста Білоі Церкви із сучасними методами очистки стічних вод, які можуть позитивно вплинути на стан навколишнього середовища.
Присутнім було представлено ряд організацій, які здійснюють проектування та будівництво локальних очисних споруд (ЛОС), та постачають сучасні реагенти, коагулянти для очистки стічних вод. Представники шести з них взяли участь в обговоренні проблем забезпечення ЛОС призначеними для очищення господарсько-побутових стічних вод підприємств розташованих на території міста Біла Церква. Окремо зупинялись на використанні сепараторів, а саме сепараторів жирів та нафтопродуктів. Сепаратори жирів служать для збору та усунення неемульгованих жирів і рослинних олій, що містяться у стічних водах кафе, їдалень і ресторанів, на підприємствах при виготовленні м’ясних продуктів і на інших видах виробництв, де відбувається забруднення води жиром. Сепаратори нафтопродуктів або нафтовловлювачі – це локальні очисні споруди, призначені для механічного очищення виробничих і зливових стічних вод від нафти, масла та інших нафтопродуктів.
Щороку якість води, що скидається підприємствами погіршується. Ольга Бабій, директор ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА», наголосила, що каналізаційна система міста побудована в 70-х роках минулого століття та розрахована на очищення стоків доведених до відповідних норм. Умови сьогодення показують, що побудова ЛОС на базі об’єктів господарювання є єдиним способом продовження терміну експлуатації каналізаційної системи. «Зі свого боку ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» завжди готове проводити безкоштовні консультації щодо облаштування локальних очисних споруд. Для заохочення підприємців, нами прийнято рішення про безкоштовне надання частини послуг з проектування та безпосереднього виконання робіт. Звичайно, кожен випадок буде розглянуто в індивідуальному порядку», – зазначила директор ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА».
Даний захід показав небайдужість підприємців до стану навколишнього середовища та розширив уявлення про шляхи покращення екологічного стану річки Рось.