Зустріч з керівниками ОСББ

26 липня на підприємстві «БІЛОЦЕРКІВВОДА» пройшла зустріч з керівниками Об’єднань співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ) міста Біла Церква.

Співпраця з  «БІЛОЦЕРКІВВОДА»  часто викликає багато запитань у представників ОСББ. Тому було ініційовано та проведено зустріч з керівниками ОСББ, на якій були присутні директор ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» Ольга Бабій, народний депутат України Хвіча Мепарішвілі, начальник департаменту житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Старцева Світлана,  заступник міського голови Білоцерківської  міської ради  Сергій Пахольчук.

  IMG_1651  IMG_1658

Основним питанням, що виникає при співпраці з ОСББ,  це проведення розрахунків.

«Фактичне споживання послуг визначається за показниками загальнобудинкового приладу обліку. Споживання послуг членами ОСББ у межах квартири визначається за показниками квартирних приладів обліку, або, якщо лічильники відсутні, за нормами споживання. Не слід забувати і про юридичних осіб, які можуть знаходитися у вашому будинку та їхні прилади обліку. В результаті співставлення загальнобудинкового приладу обліку та суми квартирних лічильників може виникати різниця. Основне питання чому вона виникає і від чого залежить, та головне завдання –  зменшити її та навчитись контролювати. А це залежить від вас, керівників ОСББ. Ми в свою чергу завжди готові співпрацювати з вами та допомагати, – роз’яснює Ольга Бабій.

Чому ж може виникнути  різниця показників? Є декілька факторів:

– використовувалась вода на утримання будинку: миття сходинок, полив квітників та інші необхідні дії для утримання будинку у належному стані, виникнення аварійних ситуацій та необхідне (позапланове) спорожнення систем, несанкціоноване приєднання до внутрішньобудинкових мереж,  втручання у роботу квартирних приладів обліку (використання магнітів, неналежне встановлення лічильників).

Останні два пункти найболючіше питання як для мешканців ОСББ так і для підприємства «БІЛОЦЕРКІВВОДА», оскільки вони суттєво впливають на ваші рахунки. Звичайно їх можна уникнути спільними зусиллями і спланованими діями.

«Ми пропонуємо два шляхи співпраці з ОСББ у наданні послуг з водопостачання та водовідведення,- каже директор «БІЛОЦЕРКІВВОДА». -«Перший, ОСББ – юридична особа. У цьому випадку, договір на водопостачання та водовідведення укладається між ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» та ОСББ, керуючись статутом об’єднання. Нарахування здійснюються за показниками будинкового приладу обліку по діючому тарифу централізованого водопостачання та водовідведення. Сьогодні цей тариф становить 14,604 грн. за м3. Розподіл між квартирами використаних об’ємів та збір коштів здійснюється уповноваженими членами правління.

А другий, ОСББ – юридична особа з прямими договорами членів Об’єднання. В даному випадку ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» контролює передачу показників квартирних приладів обліку безпосередньо власниками квартир, здійснює нарахування за переданою інформацією, здійснює контроль оплати послуг, видає довідки на пільги та субсидії. З уповноваженим представником ОСББ щомісяця відбувається зняття показників загальнобудинкового лічильника. Нарахування здійснюється за тарифом централізованого водопостачання з використанням внутрішньобудинкових мереж, тобто 15,90 грн. за м3.

«Для нашого підприємства важливі гарні взаємовідносини зі споживачами. Ми прагнемо, щоб вони були прозорими й зручними для кожного мешканця міста. Завжди йдемо на зустріч споживачам та враховуємо всі фактори. Але ті непорозуміння, що іноді виникають при співпраці, більш викликанні недосконалим законодавством в країні, а не роботою підприємства»,- наголосила пані Ольга.

IMG_1653  IMG_1660