З наступного року доведеться платити за комуналку сусідів

З 2 серпня 2017 року набрав чинності Закон України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”. Його мета – привести ринок надання житлово-комунальних послуг в Україні у цивілізований стан. Комерційний облік комунальних послуг – це європейська практика і вона необхідна, мешканці будинку мають більше звертати увагу на те, що відбувається в їхньому будинку.

ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» провело дослідження  використання водопостачання в будинках після встановлення вузлів комерційного (будинкового) обліку. Для мешканців будинків результати невтішні- різниця між показниками вузла комерційного  обліку і сумою показників квартирних (розподільчих) лічильників сягає 50%!  Різницю доведеться розподілити між всіма мешканцям. Отже, сумлінним споживачам доведеться заплатити за сусіда, який краде воду. Для прикладу: якщо будинковий лічильник на воду покаже, що всі мешканці спожили 1000 м3 води, а сума всіх платіжок квартирних лічильників становить 500 м3, різницю в 500м3 розділять між всіма квартирами.

Чинники, які можуть впливати на цю різницю :

магниты3

В рахунках на оплату послуг водопостачання та водовідведення з’явиться додатковий рядок: «Нарахування згідно з показниками вузла комерційного обліку».

Ця сума буде цілком залежати від сумлінності мешканців та управителів (власників) будинків.