З чого складається тариф на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем)?

Згідно проекту постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах  енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), в Україні  буде встановлено нові тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) для 38 підприємств водопостачальників, в тому числі й ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА».

ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» надає послуги з централізованого водопостачання та водовідведення в межах балансової належності до зовнішнього зрізу багатоквартирного будинку. А обслуговування безпосередньо мешканців квартир в середині будинку входило в обов`язки  житлово-експлуатаційних організацій, на балансі яких знаходяться внутрішньобудинкові системи. Тепер для ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» буде встановлено тарифи на здійснення  функції виконавця послуг для кінцевих споживачів. Ці тарифи передбачають крім витрат на централізоване водопостачання та водовідведення, затрати на обслуговування споживачів, повірку, монтаж і демонтаж квартирних засобів обліку (водолічильників), обмінний фонд лічильників  тощо.

Згідно Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії» від 10.04.2014 № 1198-VII виконавцем послуг з централізованого водопостачання та водовідведення з використанням внутрішньобудинкових систем було визначено суб‘єктів господарювання, які проводять діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення. В Білій Церкві – ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА».

З чого ж складається даний тариф?

Складові тарифу на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА»:

Послуга Статті витрат Тариф з 01.01.2016 р.,грн./м3 Тариф з 01.01.2016 р., %
Централізоване водопостачання та водовідведення 12,17 грн. 91,8
Послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) Заробітна плата 0,49 грн. 3,7
Єдиний соціальний внесок 0,19 грн. 1,4
Амортизація 0,01 грн. 0,1
Обмінний фонд (водолічильники) 0,14 грн. 1,1
Повірка засобів обліку 0,03 грн. 0,2
Послуги банків 0,15 грн. 1,1
Електроенергія, пально-мастильні матеріали (ПММ), теплоенергія та інші виробничі витрати 0,07 грн. 0,5
Всього 13,25 грн. 100
ПДВ 20% 2,65 грн.
  Разом 15,90 грн.  

Завантажити (PDF, 152KB)

Ось так виглядають складові тарифу, який очікується з 01 січня 2016 року:

Білоцерківвода флаер(1) структура тарифу

Згідно проекту постанови НКРЕКП від 6 листопада 2015 року тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем»  буде введено в Білій Церкві з 01 січня 2016 року і становите  15,90 грн./м3 (з ПДВ). Даний тариф  діятиме  лише для мешканців багатоквартирних будинків.