Важливо знати: Про монетизацію субсидій

27 грудня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі» , якою запроваджено надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Правила призначення субсидії у сплаті житлово-комунальних послуг залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм їх виплати.

Відповідно до вищевказаної постанови уповноваженим банком, який забезпечуватиме банківське обслуговування реалізації механізму надання житлових субсидій у грошовій формі визначено ПАТ «Державний ощадний банк України».

До травня не потрібно переоформляти субсидію тим домогосподарствам, яким вона вже призначена на опалювальний період. Ці сім’ї продовжать отримувати її до закінчення опалювального періоду відповідно до діючого порядку шляхом перерахування бюджетних грошей місцевими органами соцзахисту населення на рахунки організацій, які надають послуги.

Монетизація відбуватиметься у три етапи.

images

Вже з 1 січня 2019 року участь в монетизації субсидій братимуть ті сім’ї, які звертатимуться за призначенням субсидії.

Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку, який буде відкриватися на кожного отримувача субсидії управлінням праці та соціального захисту населення.

Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку. Звертаємо увагу на те, що надання субсидій у грошовій  формі, яке запроваджується з 01.01.2019, передбачає ОБОВ’ЯЗКОВЕ зазначення номера мобільного телефону (повторюватися  номер телефону для різних домогосподарств не може).

Тим сім’ям, які беруть участь в монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги.

Держава через Ощадбанк сплачуватиме частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку.

З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію в опалювальний період та користуватиметься допомогою в літній період, їм необхідно буде звернутися в управління з новою заявою і декларацією.

А з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.

Увага! Зміни в розмірі соціальних нормативів, в межах яких держава надає громадянам пільги або субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Внесені зміни в розмір соціальних нормативів, в межах яких держава надає громадянам пільги або субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком:

1) для централізованого та індивідуального опалення (теплопостачання):

у разі використання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку, – 0,0431 замінено на 0,0383 Гкал на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;

у разі використання природного газу для індивідуального опалення – 4,5 замінено на 4 куб. метра природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;

2) для користування послугами з централізованого постачання холодної води – 2,4 замінено на 2 куб. метра на одну особу на місяць за наявності централізованого постачання гарячої води та 4 змінено на 3,6 куб. метри на одну особу на місяць за відсутності централізованого постачання гарячої води.

У разі перерви у наданні послуг з централізованого постачання гарячої води (більш як на 14 діб) в установленому законом порядку – 4 змінено на 3,6 куб. метри холодної води на одну особу на місяць.

3) для користування послугами з централізованого водовідведення – 4 замінено на 3,6 куб. метри на одну особу на місяць.

У разі відсутності централізованого водовідведення (за відсутності системи централізованого водовідведення та за наявності централізованого водопостачання і вигрібних ям) для вивезення рідких нечистот – 4 замінено на 3,6 куб. метри на одне домогосподарство на місяць.