Олександр Шкінь: Ризики послуг водопостачання. Вихід один – зупинити відтік кадрів, оновити їх

Основа життєдіяльності кожного міста та його здорового майбутнього – нормально працюючі системи водопостачання і водовідведення. А для того, щоб системи нормально працювали, не можливо обійтися без людей, які кожного дня роблять все для того, щоб наше життя було комфортним. Але все більш актуальним стає дефіцит кадрів на підприємствах водопровідно-каналізаційної галузі в Україні. Молодь неохоче пов`язують свою кар`єру з роботою на водоканалі. Робота у водоканалах фізично важка, вона передбачає перебування у шкідливому середовищі та некомфортних умовах, адже аварії доводиться ліквідувати в мороз, дощ та сніг. На підприємствах залишаються працювати фахівці передпенсійного та пенсійного віку, яких, нажаль, згодом не буде ким замінити. Основна причина -критично мала заробітна плата. Ситуація вимагає негайного втручання в регулювання рівня заробітної плати , інакше завтра ми можемо взагалі втратити послугу з водопостачання та водовідведення.

 Директор Асоціації «Укрводоканалекологія» Олександр Шкінь: “Якщо нинішня тенденція збережеться, населення може залишитись без послуг водопостачання та водовідведення через відсутність спеціалістів”.

Детальніше: https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/2852437-riziki-poslug-vodopostacanna-vihid-odin-zupiniti-vidtik-kadriv-onoviti-ih.html?fbclid=IwAR2_B_K_3ofLWM0R1a-VSbWExzosYoqMzlBN-CL-GBzjWVP4rJae9uV2Q8M