«БІЛОЦЕРКІВВОДА» VS ОСББ

На сьогоднішній день склалась не проста ситуація у відносинах  між ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» та правліннями ОСББ «Галактика» та ОСББ «Академіка Кримського, 10». Причина – відмова з боку ОСББ укладати договори з підприємством «БІЛОЦЕРКІВВОДА».

Відповідно до Законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про питну воду та питне водопостачання», Постанови КМУ № 630 від 21.07.2005 року «Про затвердження правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» є підприємством питного водопостачання, основним напрямком діяльності якого є забезпечення споживачів послугами з централізованого водопостачання та водовідведення в необхідних обсягах та відповідної якості. З іншого боку споживач, що споживає послуги, повинен сплачувати їх вартість в порядку, визначеному законом та договором.

ОСББ «Галактика»

Наприкінці кожного року, договори зі споживачами переукладаються.  Договір вважається переукладеним на кожен наступний рік на тих же умовах, якщо за один місяць до його припинення жодна із сторін не заявить про закінчення строку його дії. В листопаді 2015 року ОСББ «Галактика» повідомило про розірвання договору з «ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» та направило свій проект нового договору.

«БІЛОЦЕРКІВВОДА», уважно ознайомившись із проектом договору, обґрунтовано відхилило пропозицію ОСББ в укладенні договору про надання послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення в запропонованій ним редакції. Чому? Підставою відмови укладення договору в редакції ОСББ стала не відповідність проекту умовам Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. № 630, Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених  пунктах України, затверджених наказом Мінжитлокомунгоспу від 27.06.2008  № 190, а також положенням Законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про метрологію та метрологічну діяльність». А даний проект договору, нажаль, не відповідає вимогам законодавства.

На сьогоднішній день є рішення суду, згідно  якого ОСББ «Галактика» заперечує факт споживання послуг з водопостачання та водовідведення, а також зазначає про те, що не має бажання отримувати такі послуги в їхньому будинку.

ОСББ «Академіка Кримського, 10»

Між ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» та ОСББ «Академіка Кримського, 10» було укладено договір  про надання послуг з  централізованого постачання холодної води та водовідведення, за яким Водоканал взяв на себе зобов’язання надавати споживачу послуги з водопостачання та водовідведення, а останній зобов’язався в повному обсязі розраховуватися за них в встановлені договором строки.

На сьогодні голова правління ОСББ «Академіка Кримського. 10» звернувся листом до ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА», в якому повідомив про намір припинити дію договору з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, оскільки такі послуги даному будинку не потрібні

Умовами договору передбачено, що об’єм спожитих ОСББ послуг холодного водопостачання розраховується як різниця між обсягами холодної води, спожитими згідно показників будинкових приладів обліку, та обсягами холодної води, спожитої власниками квартир у цьому будинку. Даний алгоритм проведення розрахунку обсягу спожитих ОСББ послуг централізованого водопостачання є вірним та в повному обсязі відповідає вимогам чинного законодавства України.

Утримання спільного майна житлового будинку, покладено на ОСББ, яке здійснює функцію утримання житлового будинку. В свою чергу, відшкодування витрат на оплату комунальних послуг ОСББ отримує за рахунок надходжень коштів від співвласників майна багатоквартирного будинку, які закладені в тариф на утримання житлового будинку.

Але дану правову позицію категорично відмовляється приймати голова правління ОСББ «Академіка Кримського, 10» й договір було розірвано. Відсутність договору, як хибно вважають окремі споживачі, не звільняє їх від обов’язків по сплаті за фактично отримані послуги, та й судова практика це безперечно підтверджує. А ось відсутність врегульованих умов при таких без договірних відносинах точно не на користь споживачеві.

Bilotserkvoda_flat_logo_Eng

Що спричинить дана ситуація?

Не підписання договорів між ОСББ та «БІЛОЦЕРКІВВОДА» приведе до складного становища, в якому опиняться мешканців будинків. Якщо голови ОСББ не підпишуть договір, то ці дії призведуть до того, що люди залишаться без води та послуги каналізації. Така поведінка правління ОСББ, якому мешканці надали повну довіру, зовсім не зрозуміла для підприємства  «БІЛОЦЕРКІВВОДА», але, на жаль, згідно норм законодавства поведінка правління змушує з 15.12.2016 року припинити надання послуг для даних будинків. Згідно норм чинного законодавства «БІЛОЦЕРКІВВОДА»  наділено правом відключити споживачів від мереж водопроводу та каналізації після письмового попередження, у разі відсутності договору або ухилення від укладання або продовження (переукладення) договору, а також має відповідне рішення суду.

Голови правління ОСББ  заявляють про те, що мешканці не потребують  послуги водопостачання та водовідведення в їхньому будинку та  навіть надають протоколи загальних зборів, які чомусь підписані лише двома особами. Й не зважаючи на те, що мешканці будинку платять за послуги, ці не узгоджені дії правління та членів ОСББ  можуть залишити будинки без води та каналізації.

Як вирішити конфлікт?

Фактичне споживання послуг з водопостачання та водовідведення визначається за показниками загальнобудинкового приладу обліку. Споживання послуг членами ОСББ у межах квартири визначається за показниками квартирних приладів обліку, або, якщо лічильники відсутні, за нормами споживання. В результаті співставлення загальнобудинкового приладу обліку та суми квартирних лічильників може виникати різниця. Основне питання: Чому вона виникає і від чого залежить? Головне завдання –  зменшити її та навчитись контролювати. А це  залежить безпосередньо від керівників ОСББ.

Головам правління потрібно укласти договори з ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» та сплачувати за надані послуги по загальнобудинковому лічильнику. Зі свого боку, водоканал допоможе зменшити різницю шляхом виявлення різниці в показниках, виявити не сумлінних споживачів в будинку.  Потрібно зрозуміти, що необхідно сплачувати по показникам загальнобудинкового лічильника, тому що вода використовується виключно в межах будинку і ніде дітися не може.

Саме головне те, що та кількість води, яка надійшла у багатоквартирний будинок та зафіксована загальнобудинковим лічильником, спожита  безпосередньо ОСББ, на власні потреби мешканцями, на послуги по утриманню багатоквартирного будинку і прибудинкової території, промивка внутрішньобудинкових мереж. Тому саме ця кількість води повинна бути оплачена ОСББ.

Правління ОСББ, голова правління ОСББ – це особи які представляють інтереси всіх співвласників ОСББ, і не можуть відокремлювати себе від власників, говорячи: «це не «ми»- це «вони»,  а отже  й приймати одноособово певні  рішення вони теж не уповноважені.  Отримання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, можливе лише при умові укладення відповідного договору. Безоплатне споживання послуг не можливе.  Водоканал не може відповідати за різницю показників та відповідати за об’єми спожиті виключно мешканцями даних ОСББ.

«БІЛОЦЕРКІВВОДА» в свою чергу завжди готове співпрацювати з ОСББ та всіляко їм допомагати. Для підприємства важливі гарні взаємовідносини зі споживачами, щоб вони були прозорими й зручними для кожного мешканця багатоквартирного будинку.

Підприємство постійно йде на зустріч споживачам послуг та враховує всі фактори при укладенні договорів, вирішенні інших питань пов’язаних з нашими послугами.  Більшість непорозумінь, що виникають при співпраці, викликанні неправильним тлумаченням законодавства та недосконалістю чинного  законодавства в країні, а не роботою підприємства. Кожен повинен розуміти: будь яка послуга, яка надається чи то фізичною, чи юридичною особою, повинна бути оплачена,  до того ж своєчасно та в повному обсязі.