Підприємство «БІЛОЦЕРКІВВОДА» розпочало реконструкцію швидких фільтрів

Наприкінці травня ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» розпочало роботи по реконструкції дренажної та механічної частини швидких фільтрів 2-ої черги водопровідних очисних споруд. Це ще один крок зроблений підприємством, за останні два роки,  до покращення якості питної води в місті Біла Церква.

Основними вимогами до діючої системи водопідготовки є надійність, безперебійність і економічність. Фільтрація із застосуванням швидких фільтрів є важливою ланкою в технологічному процесі очистки води на водопровідних очисних спорудах м. Біла Церква для забезпечення нормативних показників якості питної води по її каламутності і кольоровості. У зв’язку із незадовільним технічним станом швидкі фільтри другої черги потребували реконструкції.

IMG_2716IMG_2718

В зв’язку з погіршенням стану поверхневого джерела питного водопостачання (Білоцерківського  Верхнього водосховища) протягом  останніх п’яти років по гідробіологічним та санітарним показникам, робота фільтрів потребувала удосконалення, збільшення їх продуктивності по вилученню забруднюючих речовин та зменшенню питомих витрат матеріальних й енергетичних ресурсів.

Зношення системи відводу фільтрату від швидких фільтрів призводила до: додаткових витрат на чистку резервуарів, необхідності у передчасному довантаженні фільтрів, погіршення якості роботи фільтруючого шару, підвищення витрат реагентів на знебарвлення води, промивної води та електроенергії.

Тому керівництвом було прийняте рішення про застосуванням нових дренажних систем на фільтрувальних спорудах в залежності від технічних вимог функціонування діючих фільтрів за допомогою розгляду і впровадження варіантів дренажно-розподільчих систем з водоповітряною промивкою. Це дасть змогу значно поліпшити якість очищення питної води, зменшити питомі норми води на промивку фільтрів, зекономити електроенергію і реагенти за рахунок більш ефективного їх використання.

IMG_2717IMG_2725

Для покращення якості питної води ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА»  в 2013-2015р. зроблені такі роботи:

– Виготовлені та замінені дві пошкоджені рибо- та сміттє- захисні сітки.

– Відмовились від знезараження води хлором та перейшли на  застосування лише розчину  гіпохлориту натрію (створені додаткові точки вводу).

– Замінені морально застарілі насоси-дозатори на сучасне обладнання введення реагентів, встановлено 3 мембранних насоси-дозатори та один шнековий (економія коагулянтів склала 25%).

– Проведена реконструкція аварійної ділянки водопровідної мережі за адресою вул. Грибоєдова – вул. Рибна..

– Проведена реконструкція аварійної ділянки водопровідної мережі за адресою вул. Ш. Алейхема – вул. Пригородна.

Прес-служба ТОВ “БІЛОЦЕРКІВВОДА”