Зірвана пломба на лічильнику води? Що необхідно зробити

Деякі несвідомі споживачі намагаються зменшити оплату за спожиті послуги (будь-то вода, електрика або газ) і вдаються до різних хитрощів, наприклад, прикріплюють магніт на прилад обліку, з метою зменшити показання, або зовсім зривають пломбу і вручну відмотують лічильник назад.

Але як же бути тим споживачам, у яких сталася непередбачувана обставина, і зрив або пошкодження пломби відбулися випадково, наприклад, відірвала дитина, домашня тварина, при прибиранні, або ж під час ремонтних робіт?

Ваші дії при випадковому пошкодженні пломби лічильника на воду:

БілоцерківВода інфографіка А5

Ми наполегливо не рекомендуємо абонентам приховувати факт пошкодження пломбування на лічильниках від представників водоканалу, оскільки, як наслідок (при виявленні цих обставин в ході чергової / позачергової перевірки) користувачеві буде здійснений перерахунок за нормою з дати останньої фактичної повірки лічильника представником ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА.

Законодавство вимагає від споживача:

– Щомісячно надавати інформацію про наявні показники лічильника.

– Забезпечити доступ до відповідної інженерної мережі, арматури, квартирних засобів обліку представників ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» за наявності в них відповідного посвідчення, для проведення технічного огляду санітарно-технічного обладнання, зняття контрольних показань засобів обліку води.

– Забезпечувати цілісність квартирних засобів обліку води, пломб на них та не втручатися в їх роботу.

– За власний рахунок проводити ремонт та заміну санітарно-технічних приладів, пристроїв, обладнання та мереж (включно колодязів на них), які знаходяться у нього на балансі, що вийшли з ладу з його вини  або за приведення їх у непридатність до експлуатації з будь-яких інших причин.

– У разі встановлення факту несанкціонованого втручання в роботу засобів обліку води, відшкодовувати вартість робіт з проведення їх експертизи, метрологічної повірки та ремонту.

– Адміністративну та кримінальну відповідальність за втручання у роботу засобів обліку води.