З чого складається вартість «приготування» води з-під крану? Частина 2

Ми розглядаємо основні складові витрат необхідних для забезпечення всіх процесів приготування води та очистки каналізаційних стоків. Минулого разу мова йшла про реагенти. Наступна важлива складова: електрична енергія.

Щоб в кранах споживачів заявилась вода, необхідно спочатку підняти її з річки, в цьому процесі задіяна велика кількість потужних насосів. Потім вода повинна пройти очищення та знезараження на водоочисних спорудах, і лише після цього по трубопроводах подається на насосні станції, а звідти до наших осель .

Процес підйому та очистки води дуже енерговитратний, в ньому використовується енергоємне обладнання та складні технології.

Те ж саме відбувається і зі стоками. Для збирання, поетапного транспортування та очищення стічної каналізації задіяні ще більші потужності насосного та компресорного обладнання. Стічні води по мережах, за допомогою перекачувальних насосних каналізаційних станцій, надходять на міські очисні споруди, де проходять багатоступеневу очистку та знезараження.

Тому, в структурі витрат на централізоване водопостачання та водовідведення витрати на електроенергію складають понад 20%, а тарифи на електроенергію постійно зростають.

11

На підприємстві «БІЛОЦЕРКІВВОДА» експлуатується 31 одиниця  силових трансформаторів, 6 розподільчих пристроїв 6кВ,53 км кабельних мереж та 474 одиниці електродвигунів на технологічному обладнанні потужністю від 0,125 кВт до високовольтних велетнів, що споживають 800 кВт за годину. Вказане обладнання потребує також кваліфікованого керування, обслуговування та ремонту, тому в структурі витрат на послуги водопостачання та водовідведення витрати на електроенергію є значними.