Яку воду пити безпечно?

Чомусь у більшості споживачів склалася думка, що для вживання краща будь – яка вода аби не водопровідна. Нажаль, дуже часто це твердження хибне.  Яку ж воду можна пити, щоб не завдати шкоди здоров’ю? Якій стан води в Білій Церкві?

«На сьогоднішній день стан води у місті Біла Церква  є задовільним. Питну воду ми отримуємо  з поверхневого джерела питного водопостачання – білоцерківського верхнього водосховища на р. Рось в районі с. Глибочка. Вода проходить шляхи очищення,знезараження та відповідає гігієнічним вимогам: безпечна в епідеміологічному та радіаційному відношенні, має сприятливі органічні властивості та нешкідливий хімічний склад. Виробництво питної води здійснюється за нормативними документами та відповідно до технологічного регламенту з описом технологічного процесу, погодженого головним санітарним лікарем м. Білої Церкви. Тому впевнено можу сказати, що наша вода якісна. Ми повсякчас дбаємо про її якість, очищуємо, знезаражуємо,- розповідає начальник цеху водоочисних споруд ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» Віталій Степура.

_DSC6032

До речі, можна сказати, що за останні роки якість водопровідної води в місті  значно покращилась. Причиною  тому став,в 2011 році, перехід водоканалом в водоочистці на гіпохлорит натрію замість хлору, і це помітно позначилось на якості води в місті. Її якість стала на порядок вище.  Перш за все, гіпохлорит натрію абсолютно нетоксичний і не є, як хлор, канцерогеном. Очищена з його допомогою вода не має характерного запаху і смаку «хлорки», не сушить шкіру при купанні, не викликає алергію. Крім того, ця речовина забезпечує набагато стійкіший, в порівнянні з хлором, дезінфікуючий ефект. Завдяки експлуатації передового методу здобуття гіпохлорит натрію, підприємство повністю забезпечує Білу Церкву питною водою продезінфіковану даним  засобом власного виробництва.

До того ж, з вересня 2015 року, для покращення якості води,  підприємством першим в Україні, було введено в дію очистку питної води перманганатом натрію. Він забезпечує ефективне видалення заліза та марганцю, нейтралізує присмаки та запахи, видаляє побічні продукти, зменшує вміст радію та прибирає забарвленість води. Успішно використовується в галузі водопостачання в багатьох країнах світу. Його використання теж вплинуло на покращенні  якості питної води в Білій Церкві.

Все ж таки: яку воду краще пити?

Для початку задайте собі питання: «На чому, окрім реклами від самих бізнесменів-продавців води, ґрунтується Ваша впевненість, що вода в пляшках або бутлях ліпша для Вашого організму, ніж з водопроводу?» Ви не задавали собі питання: «Чому фасована вода «не псується» місяцями?» Ото ж бо й воно, бо там немає чому псуватись. Вода ж вже «мертва», тож для здоров’я від неї ніякої користі не буде. Думаю, доречно буде Вам нагадати, що рентабельність такого водяного бізнесу поступається лише торгівлі зброєю та наркотиками. Звичайно, Вам може повезти і Ви придбаєте питну воду досить високої якості. Та чи варто ризикувати своїм власним здоров ‘ям? Пам’ятайте, у Вас завжди є альтернатива – це водопровідна вода. Можливо, не варто її пити прямо з-під крану, а от після нетривалого відстоювання вона набуває найкращих своїх смакових якостей.  До того ж різниця в ціні суттєва: 1л  джерельної води коштує 1,00 грн., в пластикових пляшках – від 8 грн., а 1 л водопровідної води -0,005 грн.! Як то кажуть: дешево і зі смаком! А головне – водопровідна вода безпечніша, бо проходить постійний лабораторний контроль і бактеріологічне знезараження.

110998858_Stakanchistoyvoduy

За технологією очищення ведеться цілодобове спостереження у виробничій лабораторії якості води. На підприємстві “БІЛОЦЕРКІВВОДА” контроль якості води джерела водопостачання здійснюється кожні дві години, а якості води в резервуар чистої води – щогодини. Також проводиться періодичний відбір води на кожному етапі очистки,  вода досліджується по 34 показникам відповідно  “Плану лабораторно-виробничого контролю хіміко-бактеріологічної лабораторії питної води, розробленого  згідно ДСанПіНу.

Статистика свідчить, що біля 20% води, в продажу, – підробка. Це додатково очищена звичайна водопровідна вода. А зустрічаються навіть випадки, коли шахраї розливають у бутлі просту воду з водопроводу, навіть не «заморочившись» щодо її очищенням, а продають її під виглядом артезіанської. Думаю тут все зрозуміло.

Чи можна пити воду з-під крану в Білій Церкві в сирому вигляді?

«Звичайно, можна, оскільки вода задовольняє нормативні вимоги. За наявності яких-небудь проблем, із-за поганого стану внутрішньобудинкової водопровідної мережі, можна застосувати сітки для запобігання попаданню механічних забруднень в сантехнічне устаткування. Щоб уникнути  можливого негативного впливу водопровідної води на здоров’я,рекомендується відстоювати воду у відкритому посуді 2-3 години»,- коментує Віталій Степура.

Про якість води в колодязях м. Біла Церква

А ось, згідно даних Державної санітарно – епідемілогічної служба м. Біла Церква,якість води в колодязях міста залишає бажати кращого.

За результатами досліджень відхилення від вимог Державних санітарних правил і норм «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10) виявлені в 67,5 % досліджених проб по санітарно-хімічних та в 39,2 % по мікробіологічних показниках. Вода децентралізованих джерел (колодязів) не відповідає нормам по мікробному забрудненню, по загальній жорсткості ( 12-18 ммоль/дм3 при нормі до 10 ммоль/дм3), по вмісту нітратів (58 -165 мг/ дм3 при нормі до 50мг/ дм3).

Найбільш забрудненими виявлені колодязі за адресами:

– вул. Л. Українки,31

– вул. Гризодубової,5

– пров. 1-й Гризодубової, 9а,15

– вул. Павліченко,34

– вул. Некрасова,46

– вул. Інтернаціональній,43, 74,110

– вул. 2 Інтернаціональній,55

– вул. Польова,36, 89

– вул. Гайок,270

– вул. Нова,5

– пров.1-й Водопійний,3

– вул. Осипенко, 86,

– пров. Будьонного,16

– вул. Чапаєва, 248, 254,

– вул. Я.Мудрого,44

– бульв. 50-річчя Перемоги,77

Щоб оцінити якість та безпеку колодязної води СЕС рекомендує  проводити лабораторні дослідження. А у випадку забруднення колодязя необхідно провести його очистку та дезінфекцію.

Отже, вирішувати, яку воду пити, звичайно вам.  Але, якщо у вас виникають сумніви щодо якості водопровідної води, ви можете звернутися у нашу акредитовану хіміко-бактеріологічну лабораторію ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА». Наші фахівці зроблять відбір проби, проведуть аналіз та аналітичну робота, з дотриманням вимог відповідних Державних санітарних норм і правил, та дадуть вичерпну інформацію про якість води. Аналіз проб водопровідної води, яка дійсно викликає сумніви є безкоштовним, аналіз проб води з інших джерел є платною послугою. Для замовлення послуги потрібно  звернутися за телефон: 30-11-15

_DSC5942