Все про повірку лічильників

Практичний досвід використання побутових лічильників води доводить свою доцільність і ефективність, оскільки саме вони дають можливість реально економити кошти і оплачувати лише кількість фактично спожитої води. Тому радимо споживачам один раз встановити якісний лічильник та своєчасно проводити його повірку. У багатьох необхідність повірки лічильників води викликає невдоволення. Але нічого не поробиш, повірка лічильників води є обов’язковою та виконується згідно з міжповірочним інтервалом вказаним в технічному паспорті приладу, але не менш як один раз на 6 років, як зазначено в ст.6 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Для чого це потрібно?

Повірка лічильника води перш за все у Ваших інтересах. Лічильник води – складний технічний пристрій, який з часом зношується та зазнає впливу з боку зовнішніх факторів, таких як зношення матеріалів, потрапляння сторонніх домішок тощо. Крім того термін служби водомірів не вічний, у середньому він становить 10-12 років. Це означає, що з часом показники лічильника можуть значно відрізнятися від реального об’єму споживання: у більшу чи у меншу сторону. А оскільки покази лічильників води використовуються під час розрахунків у сфері комунальних послуг між споживачем та постачальниками послуг, лічильники повинні зберігати свої метрологічні характеристики.

Що таке “повірка”?

Під час повірки встановлюється придатність лічильника до застосування на підставі результатів контролю їх метрологічних характеристик. Якщо метрологічні характеристики не виходять за допустимі межі, лічильник визнається придатним для подальшої експлуатації.

лічильник

На що завертати увагу під час купівлі лічильника?

У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2016р. №163 «Про затвердження Технічного регламенту засобів вимірювальної техніки», при купівлі лічильника води запитуйте у продавця копію декларації про відповідність та перевіряйте наявність відтиску тавра про повірку в паспорті за його номером.

Також зверніть увагу на нанесення необхідного маркування:

n20160120_ico– знак відповідності вимогам Технічного регламенту при виробництві лічильників

znak_zvt– лічильник вироблений в Україні

znak-vidpovidnosti-direktivam-es-novogo-pidkhodu-лічильник вироблений у Євросоюзі.

Пам’ятайте: якщо ваш лічильник пошкоджений, є тріщини, зірвана пломба – придатним для роботи його не визнають!

Порада: Згідно паспорту лічильника середній термін його служби 12 років. Відповідно, якщо Вашому лічильнику більше 10-12 років він може не пройти повірку, тому рекомендується встановити новий.