Увага! Промивка та дезінфекція водопровідних мереж

У Білій Церкві 20-21 травня пройде планова  профілактична промивка мереж. Хоча така подія відбувається в місті кожен рік,  у споживачів залишається багато питань стосовно її доцільності та безпеки для навколишнього середовища.

Іноді після промивки вода виходить на поверхню, а не спускається в каналізацію. Чому ж виникає така ситуація?

promivka

У місті дійсно є 6 відкритих випусків: вул. Шолом- Алейхема, вул. Заярська, вул. Академіків Гродзинських, вул. Тімірязєва, Володарське шосе та парк Олександрія. Але споживачі можуть бути спокійні: з них спускається тільки чиста вода! Технологічно перед початком промивки трубопроводи звільняють від чистої води, яка повинна була потрапити до споживача. Ось ця вода і виходить через вищезгадані спуски. Хлорована ж вода після промивки зливається виключно у каналізаційні спуски. Тому дійсно люди можуть бачити вилив, але це звичайна вода, яка тече з крану, так як на помилку підприємство не має права. «БІЛОЦЕРКІВВОДУ» постійно контролює екологічна інспекція, СЄС, прокуратура тощо.

Вже багато років використовується однай та сама технологія промивки мереж в місті, яка має декілька етапів.

Перед тим як почати промивку відключаються насоси, які подають воду на місто. Після цього відкриваються випуски по місту, де  стоять засувки для випуску води у каналізацію, щоб звільнити трубопровід від води. Після цього з водоочисних споруд подається хлорована вода у центральні мережі. Тобто, випустивши чисту воду з мереж, їх заповнюють хлорованою водою. У міських трубах вона стоїть протягом 5-6 годин. Далі, по черзі, починають відкривати засувки для спуску води в каналізацію.  Спочатку в одному районі… Від цього вода починає колихатися і текти протягом години  в ту частину міста, де відкрили спуски. Після цього спуск закривається і відкривається інший. Відповідно вода змінює напрям і тече вже в іншу частину міста. Таким чином, переганяючи воду по водопроводах, прочищаються мережі. Поступово хлор починає виходити з труб. Коли залишається незначна його концентрація, у міський трубопровід подається вже чиста вода. Хлорована вода, якою здійснювалася очистка, зливається лише в каналізацію, звідки вона потрапляє на каналізаційні очисні споруди. Там вона проходить всі етапи очистки і вже безпечна скидається у річку. Такий процес займає 1-2 доби. Хлорована вода з мереж зливається лише в каналізаційні мережи.