Одержимі ідеєю чистої води: «БІЛОЦЕРКІВВОДА продовжує роботи по реконструкції швидких фільтрів ІІ -ї черги водопровідних очисних споруд

Чиста, якісна питна вода, що не впливає на здоров’я людини, – в даний час це одна з найактуальніших світових проблем. Так, в деяких країнах не вистачає будь-якої води і за неї йдуть справжні війни, а в Україні водні ресурси є, але з кожним роком якість річок погіршується. Тому головним завданням в роботі підприємства «БІЛОЦЕРКІВВОДА» було й залишається покращення якості питної води.

Всі роки робота підприємства «БІЛОЦЕРКІВВОДА», насамперед , зосереджена на доведенні якості питної води в Білій Церкві  до європейського рівня.

19388411_1356579577771569_2763706776359876293_oОльга Бабій, директор ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА»

«Основна мета нашої роботи  – питна вода європейської якості в місті Біла Церква,- каже директор ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» Ольга Бабій. – «Тому з самого початку всі кроки в роботі підприємство робить для того, щоб кожен з наших споживачів незабаром отримав  питну воду прямо з під крану. І це не мрії або фантазії. Саме таку воду ми обіцяємо мешканцям Білої Церкви. Ми кожного дня йдемо в даному напрямку крок за кроком. Ще одним кроком в напрямку поліпшення якості питної води є  реконструкція фільтрів. Тому, у липні минулого року, на підприємстві  «БІЛОЦЕРКІВВОДА»  розпочалися роботи по реконструкція дренажної та механічної системи семи швидких фільтрів ІІ -ї черги водопровідних очисних споруд. Наразі роботи наближають до кінця. Зараз тривають роботи по заміні скло-пластикової системи на полімербетону  дренажно-розподільчу систему, яка дозволить збільшити фільтроцикл, зменшити витрати промивної води, електроенергії та виносу фільтратного матеріалу. Це сумарно дасть нам якісну технологію фільтрації».

Що ж таке швидкі фільтри ?

Швидкі фільтри застосовуються в технологічному процесі очистки води на водопровідних очисних спорудах м. Біла Церква для фільтрування піднятої з р. Рось води. Швидкі фільтри являють собою залізобетонні споруди, які завантажені піщано – гравійним шаром, через який фільтрується річкова вода, та обладнані склопластиковими трубчатими дренажно- розподільчими системами.

Проект водоочисних споруд розроблявся на даних аналізів води з р. Рось починаючи з 1939 року і до 60 -70-х років минулого сторіччя. Нажаль  якість річкової води з роками не поліпшується , а зовсім навпаки. Тому основним напрямком роботи на підприємстві є покращення якості питної води. Вже зроблено багато впевнених кроків в цьому напрямку. Один з них й реконструкція фільтрів. Фільтрація із застосуванням швидких фільтрів є важливою ланкою технологічного процесу очистки води на водоочисних спорудах (ВОС)  для забезпечення нормативних показників якості питної води, тому зрозуміло:  фільтри потребують  удосконалення  роботи.

ІІ-а черга швидких   фільтрів до реконструкції:

1    2

ІІ-а черга швидких  фільтрів сьогодні:

19619132_742408129217123_715835743_o     19619703_742408105883792_139499791_o

А так буде виглядати по закінченню реконструкції:

3      4

В результаті, після реконструкції, буде досягнена економія електроенергії та  реагентів за рахунок більш ефективного їх використання, це все є основним завданням для того, щоб стабілізувати тариф .  А мешканці Білої Церкви отримають питну воду поліпшеної  якості, тому що високоякісна питна вода у необхідній кількості — одна з умов міцного здоров’я людини і стійкого розвитку держави. На Україні це, мабуть, одна з головних проблем. Але не потрібно забувати й про технічний стан внутрібудинкових мереж. Стан внутрібудинкових мереж є вкрай незадовільний – вони псують вже підприємством «БІЛОЦЕРКІВВОДА» очищену воду. Ця проблема задає шкоду й водоканалу, й споживачам. У старих трубах вода повторно забруднюється із-за корозії і відкладень на стінках труб. Більшість скарг на якість води, виникають саме із-за внутрібудинкових мереж. Тому питання відповідальності за їх стан та їх заміну залишається нагальним. Але сподіваємось це поки що. Незабаром все зміниться на краще і ми дійсно зможемо пити якісну воду прямо з під крану.