Каналізаційне господарство міста приведуть в порядок

Керівництво ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» підписало договір на проектування реконструкції каналізаційних очисних споруд. Крім того, після детального обстеження об’єкту технічною службою, було виявлено можливість зменшення використання електроенергії на 35% у разі припинення роботи цеху механічного зневоднення осаду.

«Реконструкція каналізаційних очисних споруд – один з наших пріоритетів. Не зважаючи на те, що більшість наших споживачів не звертають увагу на роботу каналізації, це один з найважливіших об’єктів у місті. Справне і надійне його функціонування – це наша екологічна безпека та, врешті решт, безперебійне забезпечення міста водою,» – розказує технічний директор ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» Олексій Пахольчук.

вакумфльтри

Нещодавно керівництво ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» підписало договір на проектування реконструкції каналізаційних очисних споруд, що є першим етапом виконання взятих на себе зобов’язань у п. 13 Інвестиційної програми концесіонера.

«Роботи по реконструкції будуть тривати не менше 2-3 років. На цей час нашим основним завданням є забезпечити надійну роботу старого обладнання та максимально оптимізувати об’єкт. На сьогоднішній день, основна наша проблема – це велика енергоємність всього обладнання на каналізаційних очисних спорудах. Тариф на електроенергію зростає майже щомісяця. Це змушує нас постійно шукати нові шляхи її заощадження. Наприклад, нещодавно нашою технічною службою було виявлено недоцільність використання барабанних вакуум-фільтрів через їхню низьку ефективність. Основним завданням даних фільтрів є зневоднення осаду. Зараз ця технологія дозволяє отримати осад  вологістю 89-91%, що є дуже низьким показником.  Після проведення ряду дослідів та обстежень роботи каналізаційних очисних споруд інших водоканалів (Польщі, Чернігова, Кременчука, Києва) було зроблено технічний висновок, що застосування вищезгаданої технології недоцільне. Крім додаткових витрат на електроенергію, паливо, ремонти, утримання, реагенти, вона не дає жодного позитивного ефекту. Більше того, після експериментального відключення на декілька місяців цеху механічного зневоднення, ми досягнули зменшення використання електроенергії на 35%, зекономили 400 л дизельного палива та близько тони реагентів. Така оптимізація є дуже необхідна, особливо в даній складній політичній та економічній ситуації,» – пояснює Олексій Пахольчук.

Нагадаємо, відповідно до концесійного договору ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» зобов’язалося вживати заходи для ощадливого використання енергетичних ресурсів при цьому забезпечуючи належне функціонування усіх споруд.

 

       Прес-служба ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА»