Екологічне ноу-хау на «БІЛОЦЕРКІВВОДА»

На початку літа  водоканал ввів допоміжну ступінь очистки стічних вод на біологічних ставках – рослину ейхорнія (водний гіацинт). ЇЇ працівники водоканалу  придбали та висадили на біологічних ставках.

Ця зовні ніжна рослина є очисними спорудами в мініатюрі по переробці високо- і низькомолекулярних продуктів. Посилює  процеси нітріфікації, мінералізації нафтопродуктів, руйнує і знешкоджує багато токсинів.

1 (2) 1 (1)
Промислові та побутові стічні води міста поступають на каналізаційні очисні споруди в кількості 37 тис. м3 на добу. Вони проходять всі стадії очищення: механічну, механо-біологічну, доочищення на біологічних ставках та зневоднення осадів, які утворюються в процесі очищення. Зазвичай стічні води надходять на очисні споруди з перевищенням допустимих норм концентрацій забруднюючих речовин в декілька разів. Хіміко-технологічна лабораторія стічних вод контролює якість скидів, що потрапляють у каналізаційну мережу.  Серед найбільших забруднювачів  молочні комбінати, автомийки , підприємства харчової промисловості. Така ситуація призводить до порушення технологічних процесів на спорудах та вимагає додаткових витрат,які лягають ще й на плечі звичайного споживача. Тому було прийнято рішення ввести допоміжну ступінь очистки стічних вод на біологічних ставках:використання водного гіацинту.

image-97c1c82189b81fab7a9cb81304d9d69615f82a8961d12bce0662345855a6c6e9-VGiatcint1big

При культивації у водоймах цієї рослини  проводить очищення водного середовища. Слово “очищати” досить не повно озвучує те, що робить ейхорнія з водним середовищем, в якому росте, не порушуючи біоценозу водойм і берегів. За допомогою своїх коренів рослина здатна енергійно витягати з середовищ багато домішок і дезодорувати повітряне довкілля. Водний гіацинт взмозі успішно боротися з багатьма сполуками, які забруднюють наші водойми : прекрасно поглинає фосфати, калій і нітрати, то є ті самі речовини, які їх забруднюють.

Біологічні ставки – штучно створені неглибокі водойми, в яких відбувається біологічне очищення стічних вод на слабо фільтруючих ґрунтах, заснована на процесах, що протікають при самоочищенні водойм. Частина очищеної води у вторинних відстійниках надходить у біологічні ставки, де відбувається її біологічне і механічне доочищення в природних умовах за рахунок розчиненого у воді кисню, мікроорганізмів і відстоювання. Тому велика частина хімічних елементів в стоках знаходяться в розчинених у воді з’єднаннях.

Прес-служба «БІЛОЦЕРКІВВОДА»