Депутати не проголосували за реконструкції мереж

27 вересня 2018 року відбулася 57 сесія Білоцерківської міської ради, на якій, за незрозумілими нам причинам, депутати не проголосували за погодження Інвестиційної програми ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» на 2018 рік (зі змінами).

 ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» було виконано всі вимоги Порядку розроблення, погодження та затвердження інвестиційних програм та подано Інвестиційну програму на 2018 (зі змінами) на погодження до Білоцерківської міської ради.

Рішення про погодження Інвестиційної програми на 2018 (зі змінами) спершу було розглянуто на засіданні постійної комісії з питань інвестицій, регуляторної політики, торгівлі, послуг та розвитку підприємництва, власності, комунального майна та приватизації Білоцерківської міської ради та фахівцями ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» було надано вичерпні відповіді на всі запитання стосовно заходів Інвестиційної програми. За результатами розгляду на комісії було прийнято рішення щодо винесення питання про погодження Інвестиційної програми на 2018 (зі змінами) на сесію Білоцерківської міської ради від 27.09.2018 року.

 Інвестиційна програма ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» на 2018 рік розроблена, схвалена Білоцерківською міською радою (Рішення №1886-43-VII від 21.12.2017 року) й НКРЕКП (Постанова №602 від 26.06.2018 року).

Однак станом на сьогоднішній день виникла нагальна необхідність внесення змін до схваленої Інвестиційної програми на 2018 рік шляхом перерозподілу коштів та включення до складу Інвестиційної програми додаткових заходів:

 Реконструкція ділянки мережі водопостачання по вул. Гризодубової:

Ділянка мережі водопостачання, яку планується реконструювати, розташована за адресою вул. Грузодубової введена в експлуатацію в 1960 році та прокладена із азбестоцементних труб Ø150мм довжиною 0,770км. Станом на сьогоднішній день відпрацювала 100% свого строку експлуатації та знаходиться в аварійному стані. Найбільші проблеми з даною ділянкою водопроводу почалися на початку 2018 року, про що свідчить кількість аварій, яка сталась на даній мережі, а це більше 30 аварій з початку року. При ліквідації аварії на мережі здійснюються відключення водопостачання споживачів, які підключені до цієї мережі. Також враховуючи, що мережа водопостачання знаходиться на асфальтованій проїжджій частині з інтенсивним автомобільним рухом, в результаті аварій та ремонтних робіт відбувається пошкодження асфальтобетонного покриття та осідання ґрунту.

Проектом передбачено виконати заміну існуючої ділянки мережі водопостачання методом санації трубопроводу, без зміни траси прокладання, з застосуванням сучасних полімерних матеріалів (ПЕ100 Ø90х6,6 SDR17 PN10 по ДСТУ Б В.2.7-151:2008) та надійної запірної арматури.

 Реконструкція мережі водопостачання з влаштуванням закільцювання по вул. Травнева (Майська);

Мережі водопостачання м. Біла Церква під час проектування та будівництва були розраховані на добове споживання питної води населенням та підприємствами близько 120 тис. м3/добу, однак станом на сьогоднішній день фактичне добове споживання питної води скоротилося до 35 – 40 тис. м3/добу. В зв’язку зі значним зменшенням водоспоживання знизилися й розрахункові швидкості протікання води в трубопроводах, що в свою чергу в тупикових мережах збільшило можливість «застоювання» питної води.

Однією із таких мереж є водопровідна мережа по вул. Травнева, про що в кінці 2017 року споживачі, які підключені до даної водопровідної мережі неодноразово почали повідомляти на підприємство, направляти звернення та скарги на якість води. Для унеможливлення відхилення основних якісних показників питної води від нормативних, нашим підприємством проводяться додаткові періодичні промивки тупикових мереж водопостачання, особливо в теплий період року.

Станом на сьогоднішній день розроблено проектну документацію та заплановано, на друге півріччя 2018 року, реконструкцію ділянки мережі водопостачання по вул. Травнева (Майська), що являється тупиковою та прокладена зі сталевих труб Ø100мм, закільцювати з мережею водопостачання по вул. Кобзаря. Закільцювання буде виконуватися з використанням сучасних полімерних матеріалів (ПЕ100 Ø110х5,4 SDR17 PN10 по ДСТУ Б В.2.7-151:2008) та надійної запірної арматури.

 Реконструкція водопровідної підвищувальної насосної станції за адресою вул. Чорновола, 9а (Сломчинського);

В зв’язку з недостатнім тиском на вводі в будинки та постійними скаргами жителів верхніх поверхів житлових будинків:

по вул. І. Мазепи, 65а, 81а, 85а;

по вул. Дачна, 37, 44, 66, 72;

по вул. Декабристів, 61, 75;

по вул. В. Чорновола, 9;

по вул. Клінічна, 4/1, 4/2, 6;

щодо недостатності тиску у внутрішньо-будинкових мережах передбачається виконати заміну існуючого насосного обладнання в водопровідній підвищувальній насосній станції, яка перебуває на балансі нашого підприємства, на більш потужне та перепідключення водопровідних вводів з підвищувальної насосної станції.

Впровадження даного заходу дасть змогу зменшити втрати тиску та забезпечити стале постачання холодної води до верхніх поверхів вищевказаних житлових будинків.

Але всі ці заходи та реконструкції можуть стати нездійсненними лише тому, що депутати не голосують за погодження внесення змін в Інвестиційну програму ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» на 2018 рік.