Інвалідам війни та учасникам бойових дій встановлюватимуть лічильники на воду безкоштовно

f_4438532481376410835З середини жовтня ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» розпочало безкоштовну установку лічильників холодної води для двох пільгових категорій:  інвалідам війни І категорії та учасникам бойових дій.

Причиною благодійної акції стала Постанова Кабінету Міністрів № 409, відповідно до якої  громадянам будуть надавати субсидії не в межах норм споживання, а в рамках єдиних соціальних норм житла і соціальних нормативів користування ЖКП, які для деяких комунальних послуг значно зменшаться.
Вже з наступного місяця багатьом мешканцям України прийдеться платити за комунальні послуги більше. І справа тут зовсім не в черговому підвищенні тарифів. З 01 жовтня вступила в дію Постанова Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 р. № 409 «Про  встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», що призведе у деяких випадках до меншого відшкодування вартості комунальних послуг для пільговиків. Новий документ пропонує надавати громадянам субсидії не в межах норм споживання, а в рамках єдиних соціальних норм житла і соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами.

Зокрема, як зазначають кореспонденти «Україна комунальна», на думку розробників, чинні норми споживання води та природного газу занадто «розкішні» для їхнього покриття субсидіями та пільгами в повному обсязі. Так, для розрахунку розміру соціальної допомоги для оплати послуг з водопостачання при відсутності квартирних засобів обліку зараз використовуються «санітарні» нормативи. Наприклад, в Білій Церкві норма споживання холодної води на одну особу становить від 6, 69 м3 до 8, 52 м3. Такий норматив Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України вважає завищеним більш, ніж в 3 рази.

Що чекає пільговиків з наступного місяця?

Відповідно до згаданої постанови передбачено 3 «водних» нормативи: 4 м3 на місяць (тобто, близько 130 літрів в день) холодної води на людину при відсутності централізованого постачання гарячої води, 2,4 м3 (близько 80 л в день) холодної води — при наявності гарячого водопостачання ( і відповідно 1,6 м3 гарячої води), і 4 м3 — норматив централізованого водовідведення.

Порівняльна таблиця старих пільгових норм та нових соціальних норм

Норми споживаннядо 01 жовтня 2014 року Соціальні нормативиз 01 жовтня 2014 року
Норми встановлювалися органами місцевого самоврядування. Встановлюються єдині соціальні нормативи на загальнодержавному рівні
6, 69 м3 на особу Централізоване постачання холодної води 2,4 м3 на особу Централізоване постачання холодної води
3, 65 мна особу Централізоване постачання гарячої води 1,6 мна особу Централізоване постачання гарячої води
8,52 мна особу Централізоване постачання холодної води (за відсутності централізованого гарячого водопостачання) 4,0 м3 на особу Централізоване постачання холодної води (за відсутності централізованого гарячого водопостачання)
від 6, 69-8,52 мна особу Централізоване водовідведення 4,0 м3 на особу Централізоване водовідведення

Подібна ситуація чекає на споживачів і по іншим комунальним послугам.

Економія – єдиний спосіб платити менше

Щоб не виходити за встановлені соціальні нормативи споживачам прийдеться економити. Проте, можливо це буде лише для тих, хто установив квартирні засоби обліку. Розуміючи, що деякі категорії пільговиків не спроможні оплатити встановлення лічильників, керівництво ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» прийняло рішення встановити безкоштовно лічильники холодної води для двох пільгових категорій: інвалідам війни І категорії та учасникам бойових дій. Це дозволить даним категоріям контролювати кількість спожитих кубометрів води та по  можливості економити. На даний момент вже  23 абоненти погодилися на установку, а ще 6 в наступному місяці вже будуть сплачувати не по нормі, а по реальним показникам лічильника.

Для довідки: Середньостатистична сім’я споживає близько 4 м3, в той час як норма споживання на одну особу становить від 6, 69- 8,52  м3.

Як будуть здійснюватися нарахування?

Приклад:

Кількість проживаючих людей 1 особа
Будинок з підведеним холодним та гарячим водопостачанням
Особливість      гаряча  вода на даний момент відсутня 
Розмір пільги 50% (учасник війни)
Лічильник відсутній
Розрахунок оплати за холодне водопостачання та водовідведення До 01 жовтня 2014 року Після 01 жовтня 2014 року
(норма споживання(8,52м3) х (тариф на холодне водопостачання(12,996 грн./м3)х 50%) =55,37 (норма споживання (8,52м3) –соціальні нормативи (4м3))х тариф на холодне водопостачання(12,996 грн./м3) +(соціальні нормативи (4м3)х тариф на холодне водопостачання(12,996 грн./м3)х 50%= 84,73 грн.
Всього до оплати 55,37 грн. 84, 73 грн.

 

Прес — служба ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА»