«БІЛОЦЕРКІВВОДА»: цілодобово якісні послуги в кожний дім незважаючи на збитки

З 01 лютого 2016 року в Білій Церкві вступили в дію тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) для мешканців багатоквартирних будинків.

В даний  тариф на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення до витрат на збут було включено витрати на проведення планових періодичних повірок, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку холодної води, у тому числі їх демонтаж, транспортування і монтаж після повірки, розпломбування та опломбування. Ці витрати розподілено між централізованим постачанням холодної води та водовідведенням.

Раніше згідно постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» було затверджено Порядок формування тарифів на централізоване опалення, водопостачання та водовідведення, якими передбачено механізм розрахунку економічно обґрунтованих тарифів та визначено перелік витрат, які можуть включаються до складу повної собівартості послуг з централізованого опалення, водопостачання та водовідведення, та, відповідно, тарифів на ці послуги. Згідно з даним Порядком витрати пов’язані з періодичною повіркою приладів обліку, які є власністю фізичної особи – споживача (квартирні засоби обліку в багатоповерхових будинках), не включалися до складу тарифів на послуги з централізованого опалення, водопостачання та водовідведення. Ці витрати мали б включатися до складу тарифу на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкової території.

Підприємством «БІЛОЦЕРКІВВОДА» було виконано розрахунки та подано заяву до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про встановлення тарифів ще  в лютому 2015 року, проте, даний тариф введено  в дію лише з 29 січня 2016 року.

1385558531_zbytky

Окрім витрат на проведення планових періодичних повірок, обслуговування і ремонту квартирних засобів обліку холодної води, витрати на збут послуг,  згідно постанови КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ № 532 від 1 жовтня 2014 р., включають витрати на:

–           оплату праці персоналу, що безпосередньо здійснює збут послуг споживачам;

–           відрахування на загальнообов’язкове державне соціальне страхування персоналу, що безпосередньо здійснює збут послуг споживачам, обсяг яких визначається виходячи з планових витрат на оплату праці;

–             оплату службових відряджень, підготовку та перепідготовку персоналу, що безпосередньо здійснює збут послуг споживачам;

–            амортизацію основних засобів, інших необоротних матеріальних і нематеріальних активів, безпосередньо пов’язаних із збутом послуг споживачам, визначені відповідно до Податкового кодексу України;

–           утримання основних засобів, інших необоротних матеріальних активів, безпосередньо пов’язаних із збутом послуг споживачам (плата за оренду, страхування, ремонт, опалення, освітлення, охорону);

–             проведення планових періодичних повірок, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку холодної води, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування, а також витрати на формування обмінного фонду квартирних засобів обліку холодної води;

–           витрати, пов’язані з виготовленням розрахункових документів, оплатою послуг єдиних розрахункових та інформаційно-обчислювальних центрів;

–           витрати, пов’язані з виконанням робіт із збору коштів від споживачів за надані послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення за окремими договорами та дорученнями;

–           оплату інформаційних послуг, безпосередньо пов’язаних із збутом послуг;

–           оплату послуг банків та інших установ з приймання і перерахування коштів споживачів за надання послуг з централізованого постачання холодної води, водовідведення.

Тобто, «БІЛОЦЕРКІВВОДА»  весь цей час виконувало зобов’язання перед споживачами, а джерела фінансування для їх здійснення не існувало.

Чисті збитки ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА»  як виконавця послуг з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) за період з  01 вересня 2014 року по 01 січня  2016 року склали понад 6,3 млн. грн., що не може не впливати на загальний фінансовий стан підприємства, унеможливлює дотримання затвердженої структури витрат, крім цього спонукає до порушення зі сторони підприємства ліцензійних умов.

ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» звернулося до  Голови  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних та до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з проханням забезпечити повернення  послуг штучно нанесених збитків для відшкодування витрат за надані населенню послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем). Але, нажаль, не отримало позитивної відповіді від даних органів влади.

Також ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА»  є постачальником питної води для КП «Уманьводоканал» УМР, тариф на яку раніше формувався відповідно до єдиного підходу формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Від тепер «Уманьводоканал»  виділили як окрему категорію споживачів, які купують питну воду з метою її подальшої реалізації своїм споживачам за окремими тарифами на централізоване водопостачання та/або водовідведення. Для таких підприємств визначили  інший підхід до формування тарифів. Тариф для м. Умань став дешевшим. Тому в структурі витрат на централізоване водопостачання та водовідведення Національною комісією було здійснено перерозподіл витрат, й було враховано лише збільшення вартості електроенергії.

img_ccfb696ea387f70

Поки що решта статей витрат у структурі тарифу залишились без змін, і це незважаючи на зменшення обсягу споживання послуг на 10 %, збільшення витрат на придбання реагентів на 80%, збільшення розміру мінімальної заробітної плати на 13 %, збільшення розміру вартості матеріалів для виробництва на 50 %. Це означає лише одне-підприємство продовжує працювати як і раніше: не лише без прибутку, а й несе збитки.