Жити по-новому: приватне підприємство Новація-1відсудило комунальне майно білоцерківської громади. Біла Церква може залишитися без води

8 квітня 2015 року відбулась прес-конференція директора ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» Ольги Бабій.Напередодні державні виконавці районної виконавчої служби приїхали на водоочисні споруди «БІЛОЦЕРКІВВОДА», щоб вилучити комунальне майно на користь приватника ТОВ «Новація-1». Подібні дії ставлять під загрозу водопостачання питної води  для міст Біла Церква та Умань.

IMG_2545

 

 Історія майна.

ТОВ «Новація-1» є власником трубопроводу «Дніпро-Рось» та нежитлових приміщень, які воно придбало за біржовими контрактами у 2006 році. Походження майна – залишки після ліквідації ТОВ «ВАЛСА». Первісна форма власності – державна. Місцезнаходження майна згідно з реєстраційними документами – Київська область, Обухівський район, землі Халеп’янської сільської ради.

ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» є користувачем футляру для транспортування розчину гіпохлориту натрію, який переданий підприємству у концесію за концесійним договором від 25.03.2013. Походження майна – будівництво обласним водоканалом (правонаступником якого є КП БМР «Білоцерківводоканал») трубопроводу для потреб централізованого водопостачання протягом 1992-1999 рр., потім КП БМР «Білоцерківводоканал» в 2011 р. дане майно перепрофілювало: вивело трубопровід із експлуатації і змінило його функціональне призначення на футляр для меншого трубопроводу, яким транспортується розчин гіпохлориту натрію у процесі очищення та знезараження води. При цьому майно не списане, як інвентарний об’єкт воно удвічі виросло у вартості. Постійна форма власності – комунальна (територіальної громади м. Біла Церква в особі Білоцерківської міської ради). Місцезнаходження майна, підтверджене документально – Київська область, м. Біла Церква, вул. Ставищанська 130.

Таким чином, це не одне і те ж майно. Це різні об’єкти. У ТОВ «НОВАЦІЯ-1» відсутні докази того, що це одне і те ж майно. ТОВ «НОВАЦІЯ-1» лише на своїх словах доводить, що комунальний трубопровід, переданий у концесію – це той же трубопровід «Дніпро-Рось», який був із державної власності переданий у приватну власність ТОВ «Новація-1» за біржовими контрактами. Тому ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» просило в суді призначити експертизу з метою знаходження майна на місцевості, його співставлення та ідентифікації. Судом було у цьому відмовлено.

Історія стягнення.

Після закінчення розгляду справи в суді апеляційної інстанції з боку ТОВ «НОВАЦІЯ-1» мали місце неодноразові погрози демонтажу трубопроводу. При цьому ТОВ «НОВАЦІЯ-1» само не знає, де конкретно прокладений трубопровід, оскільки відсутні просторові характеристики будівництва. ТОВ «НОВАЦІЯ-1» планує довільно визначити місце прокладення трубопроводу, розкопати верхній шар ґрунту та демонтувати трубопровід.

Таким чином, під загрозою опинився трубопровід(водовод -3), який використовується для потреб централізованого водопостачання міста.

Снимок водовод

 Можливі наслідки

Особливо важливою обставиною в даній справі є те, що футляр технологічної мережі для транспортування гіпохлориту натрію на перший підйом водоочисних споруд підприємства використовується нами у технології з очистки води, яка потім подається як питна вода у м. Біла Церква, Білоцерківський район та м. Умань.   Виведення даного майна із технологічного процесу, призведе до залишення на невизначений строк мешканців м. Біла Церква, Білоцерківського району та міста Умань без питної води, а отже позбавити їх важливого фактора життєзабезпечення – питної води.

Перевищення і зловживання.

7 квітня 2015 року невідомі особи, які представилися державними виконавцями районної виконавчої служби, у супроводі представників ТОВ «НОВАЦІЯ-1» проникли на територію першого підйому і здійснили об’їзд території з метою визначення «на око», де прокладений нібито трубопровід ТОВ «НОВАЦІЯ-1», з метою визначення місця земляних робіт та робіт по демонтажу. Існує небезпека доставляння туди техніки та початку робіт.

Зловживання службовими повноваженнями  з боку осіб, що представилися державними виконавцями: самовільне здійснення виконавчих дій всупереч заявам ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА», зданим офіційно, про перебування директора та відповідальних осіб у відрядженні.

Перевищення службових повноважень з боку осіб, що представилися державними виконавцями:

1) непідвідомчість: виконавчі дії повинні вчинятися виконавчою службою за місцезнаходженням боржника або майна, а це м. Біла Церква (ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» зареєстроване у м. Біла Церква, майно знаходиться у м. Біла Церква). Натомість обов’язки державного виконавця чомусь взяли на себе державні виконавці району;

2) припинення повноважень: з 6 квітня 2015 року повноваження державної виконавчої служби припинені у зв’язку з її ліквідацією (підстава – Постанова КМУ від 21.01.2015, розміщена на веб-сайті державної виконавчої служби офіційна інформація).

Висновок:

Шляхом застосування корупційних механізмів було отримане безграмотне судове рішення про витребування чужого майна, яке планується виконати «на око» із залученням неповноважних екс – державних виконавців, що супроводжується заподіянням шкоди інтересам територіальної громади м. Біла Церква, шляхом вилучення комунального майна на користь приватної структури та заподіянням шкоди  майну працівників ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» при спробі останніх зупинити свавільні дії самозваних державних виконавців та приватного підприємства (подані відповідні заяви до міліції, прокуратури, СБУ).

Прес-служба ТОВ “БІЛОЦЕРКІВВОДА”